1. Momčad : MAXtv prva liga : 33. kolo
Rijeka izgubila od Lokomotive i doživjela prvi poraz sezone
06.05.2017.

Nogometaši Lokomotive pobijedili su Rijeku 1:0  u utakmici 32. kola MAXtv Prve lige nanijevši joj prvi poraz u tekućoj sezoni. Rijeka je tako prekinula niz od 45 utakmica bez poraza. Utakmica u Kranjčevićevoj nije ponudila previše prilika na obje strane, ni Lokomotiva ni Rijeka nisu bili napadački raspoloženi.

Ključan trenutak dogodio se u sudačkoj nadoknadi. Nakon kornera Križarić je procijenio da je Andrijašević povukao za dres Rrahmanija pokazavši na bijelu točku. Majer je preuzeo odgovornost - 1:0. Andrijašević je zaradio žuti karton zbog kojeg će propustiti derbi protiv Hajduka.

Nekoliko trenutaka prije toga Antunović je ostao sam na 11 metara pred golom Rijeke, ali Prskalo je izašao s crte i sjajno reagirao. Ipak, nekoliko sekundi kasnije Lokomotiva je stigla do pogotka.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše od igre, Lokomotiva je u dva navrata u ranoj fazi stigla pred gol Rijeke, ali bez ozbiljnije prilike.

Andrijašević je okušao udarac u 23. minuti, a Gavranović nije iskoristio dobru poziciju na rubu kaznenog prostora u 30. minuti. U 36. minuti Gorgon je oduzeo loptu i izborio slobodan udarac na 25 metara s lijeve strane.

Mišić je ubacio, lopta je došla do Vešovića na rubu kaznenog prostora koji je gađao suprotni kut, a lopta je otišla iznad grede. U 44. minuti nogometaš Lokomotive u visokom luku vratio je loptu prema Šemperu. Malo je nedostajalo da Andrijašević presječe loptu i zatrese mrežu.

Lokomotiva je prva zaprijetila u nastavku. Radonjić se izborio za loptu u duelu s Elezom na rubu kaznenog prostora, gurnuo za Grezdu čiji je pokušaj ubačaja iz izgledne situacije blokirao Zuta.

Rijeka je polako uspostavila kontrolu u igri, ali nije bilo ideje u završnici. Vešović je bio najkonkretniji na lijevom boku, nekoliko prodora unijelo je pomutnju u obranu Lokomotive, ali bez konkretne završnice.