Škola : 1. NS Rijeka - pioniri : 16. kolo
Rijeka – Jadran 5:4, golijada na Komenu pripala bijelima
25.03.2019.

Stariji pioniri Rijeke pobijedili su Jadran iz Poreča 5:4 u utakmici 16. kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka. Gosti su pružili odličan otpor bijelima koji su ovom pobjedom povećali prednost na vrhu nakon što je Opatija pobijedila Zamet (2:1).

U zanimljivoj utakmici gledatelji su vidjeli čak devet golova. Rijeka je povela u petoj minuti. Bradarić je odigrao dugu loptu na Šerifovića koji je ubacio na drugu vratnicu, a Val Bogolin je klizećim startom zatresao mrežu - 1:0. Nažalost, napadač Rijeke ozlijedio se pri postizanju gola i morao je napustiti igru.

Jadran je uzvratio u 27. minuti nakon prekršaja Šukea u kaznenom prostoru Rijeke. Šimunović je preuzeo odgovornost s bijele točke - 1:1.

Rijeka je vratila prednost na otvaranju drugog poluvremena, u 38. minuti Pučić je pronašao Šerifovića koji se oslobodio igrača i pogodio donji desni kut - 2:1.

Šerifović je postigao treći gol za Rijeku samo dvije minute kasnije. Bradarić je napravio pritisak na vratara Jadrana koji je ispucao loptu do Šerifovića na tridesetak metara, a napadač Rijeke lobom je zatresao praznu mrežu - 3:1.

Jadran ipak nije odustao, samo minutu nakon trećeg gola Rijeke (41'), vratar Mišković odbio je jedan udarac iz daljine, natrčao je Beaković i poentirao - 3:2.

Gosti su se u potpunosti vratili u igru u 48. minuti, nakon prekida Jakovčić je ostao sam na drugoj vratnici - 3:3.

Rijeka je još jednom krenula po golove za pobjedu, u 64. minuti Kumar je iz voleja donio prednost (4:3), samo dvije minute kasnije, nakon akcije Berishe i Kumara, Berisha je poentirao za 5:3.

Bio je to kraj gostujućih nadanja da iz Rijeke mogu odnijeti barem bod, ali u zadnjoj minuti Jakovčić je drugim pogotkom na utakmici ublažio poraz - 5:4.