Roman Bezjak
1. Momčad : Pripremna
Rijeka – Krka 4:0
30.06.2015.

Rijeka je pobijedila u trećem susretu na pripremama u Sloveniji; u utakmici odigranoj na igralištu u Kranjskoj Gori svladali su slovenskog prvoligaša Krku iz Novog Mesta.

Već u prvom dijelu Rijeka se nametnula i prije vodstva u 9' minuti imala dosta prigoda. Prvi pogodak ipak je postigao Slovenac Roman Bezjak nakon odlične akcije. Sharbini je probio lijevu stranu te odlično centrirao a Slovenac je spretno, vrhom kopačke, zakucao loptu u mrežu s oko sedam metara.

Nakon toga Rijeka je nastavila napadati a drugi gol stigao je u 35' minuti kada je nakon oduzete lopte Bradarić je uposlio Ajayija koji ostaje sam na lijevom krilu, prizemno ubacuje, a na povratnoj lopti se našao Hristov, koji je nekoliko minuta ranije ušao umjesto Kvržića.

U drugom dijelu, bez obzira na brojne promjene, Rijeka nije prestala s visokim ritmom. Nakon lijepe akcije Jugovića, Ajayi je pogodio stativu, no već u sljedećem napadu mrežu pogađa Balaj.

Bertoša je izveo brzo ubacivanje rukom, Balaj primio na 16m, okrenuo stopera ušao par koraka u kazneni prostor i s lijevom nogom pogodio suprotni kut vratara Krke.

Konačnih 4:0 djelo je Hristova koji je primio dodavanje Mišića te potkopanom loptom efektno prebacio istrčalog Mitrovića.

Minuta šutnje za Gorana Brajkovića

Utakmica je počela minutom šutnje u spomen na tragično preminulog nekadašnjeg prvotimca Rijeke i hrvatskog reprezentativca Gorana Brajkovića. Nogometaši Rijeke igrali su utakmicu sa crnim florom oko nadlaktice...