Škola : 1. HNL juniori : 6. kolo
Rijeka – Lokomotiva 1:1
07.10.2017.

Juniori Rijeke i Lokomotive podijelili su bodove (1:1) u utakmici šestog kola Prve HNL. U zanimljivom ogledu, Rijeci je pripalo prvo poluvrijeme, dok su gosti u nastavku bili opasniji suparnik.

Rijeka je zaprijetila u šestoj minuti, ali opasan ubačaj Črnka donio je domaćinu samo korner. Nakon udarca iz kuta, Ristovski je pucao glavom, ali lopta je otišla pored vratnice.

Domaćin je prvu izglednu priliku dočekao u 15. minuti kada se Šantek našao u odličnoj poziciji na 13 metara, malo s desne strane u kaznenom prostoru. Vratar Grbavac obranio je njegov udarac, a odbijanac je došao do Črnka čiji je pokušaj prošao uz vratnicu.

Samo dvije minute kasnije, nova prilika za Rijeku. Nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Čeliković je ostao sam, ali udarac glavom iz neposredne blizine otišao je preko grede.

Lokomotiva je pokušala u 22. minuti, Majcenić je lijepo pucao s 25 metara, ali lopta je otišla pored gola.

Sve što su propustili, riječki nogometaši nadoknadili su u 23. minuti. Nekoliko brzih dodavanja otvorilo je poziciju za Josipa Mitrovića koji je preciznim udarcem matirao vratara Lokomotive - 1:0.

Bio je to trenutak koji je probudio Lokomotivu. Gosti su prvu priliku imali u 25. minuti kada je Krajinović ostao sam u kaznenom prostoru, ali udarac iskosa s lijeve strane obranio je Pandur.

Rijeka je zatim pokušala udarcima s poludistance, Dukađin (30') i Ristovski (31') nisu pronašli put do mreže.

I kada se očekivao kraj prvog dijela, Lokomotiva je izjednačila. Lokosi su prebrojali riječku obranu, Vranjković je ostao sam i lopta je završila u mreži - 1:1.

Lokomotiva je u nastavku ostavila puno bolji dojam, gosti su u nekoliko navrata oduzete lopte na sredini travnjaka pretvotili u izgledne prilike.

U 50. minuti Krajinović je iz izgledne prilike unutar kaznenog prostora pucao pored gola. Na drugoj strani Šantek je pokušao iz slobodnog udarca s 25 metara, ali bez opasnosti za gostujućeg vratara.

U 71. minuti Ačkar je izbacio u kontru Bračevića koji je izbio sam pred gol Rijeke. Vratar Ivor Pandur na vrijeme je izašao i odličnom obranom spasio svoju mrežu.

Šest minuta kasnije, nakon kornera Lokomotive, Vranjković je pucao glavom pored gola.  Na drugoj strani Vuk je odličan prodor okončao ubačajem, ali Ristovski nije stigao do lopte ispred braniča Lokomotive.

I onda je stigla najveća prilika Lokomotive u nastavku.  Krajniović se odlično oslobodio u kaznenom prostoru i odigrao za Majcenića koji je ostao sam kao duh na 11 metara. Srećom za Rijeku, nogometaš Lokomotive poslao je loptu iznad grede.

Rijeka – Lokomotiva 1:1 (11)