Škola : 1. HNL juniori : 13. kolo
Rijeka nadigrala Istru 1961 i peticom stigla do nove pobjede
19.11.2016.

Juniori Rijeke pobijedili su Istru 1961 5:0 u utakmici 11. kola Prve HNL odigravši sjajnu utakmicu u kojoj je pobjednik bio poznat već na polovici prvog poluvremena.

Jaka kiša što je neumorno padala nije previše omela izabranike Renata Pilipovića koji su bili brži i spretniji u svakom duelu i na kraju su mogli i uvjerljivije slaviti, a važno je naglasiti da su svi pogoci bili plod lijepih akcija.

Rijeka je povela već u petoj minuti. Črnko je ubacio s desnog boka, lopta je odskočila u kaznenom prostoru, a Vizinger je lijepo pospremio u mrežu - 1:0.

Istra je imala izglednu situaciju u 10. minuti, ali Mulac je praovovremenim klizećim startom otklonio opasnost.

Već u 14. minuti Rijeka je udvostručila prednost. Črnko je sjajno proigrao Dukađina koji je izbio sam pred gol Istre i onda nesebnično poslužio Črnka koji je gurnuo loptu u praznu mrežu - 2:0.

Samo tri minute kasnije novi šok za goste. Ivančević je ubacio s desne strane, Iličić sjajno loptu prsima spustio za Dukađina koji je snažno potegnuo - 3:0.

Ako je bilo ikakve dvojbe u ishod utakmice, one su nestale u 33. minuti kada je Šantek izveo slobodan udarac, a niski ubačaj Mulac je skrenuo u mrežu - 4:0.

Točku na "i" za čistu peticu u prvom dijelu stavio je Vizinger drugim pogotkom. Rilov je izveo korner, Lepinjica je pucao glavom, ali vratar Istre 1961 efektno je obranio pokušaj. Vizinger je natrčao na loptu i poentirao - 5:0.

U nastavku utakmice Rijeka je imala još nekoliko prilika. Na travnjak se nakon ozljede vratio i Franko Kovačević koji je imao nekoliko izglednih situacija pred golom Istre, a u završnici utakmice njegov lijep udarac odsjeo je na vratnici.

Rijeka – Istra 1961 5:0 (32)