Škola : 1. HNL juniori : 14. kolo
Rijeka nadigrala vodeću Lokomotivu i smanjila zaostatak na vrhu
08.03.2017.

Juniori Rijeke slavili su na gostovanju protiv vodeće Lokomotive 3:0 u derbiju 14. kola Prve HNL. Izabranici Renata Pilipovića tako su na najbolji mogući način otvorili drugi dio sezone i nakon pobjede nad Varaždinom, slavljem u Zagrebu smanjili zaostatak za vodećim lokosima na tri boda.

Rijeku je odlično otvorila utakmicu i povela preko Kovačevića u 14. minuti susreta. Lepinjica je sjajnom dubinskom loptom, u situaciju jedan na jedan, izbacio Kovačevića koji je prebacio Kramera za 1:0.

Do promjene rezultata čekalo se do 29. minute kada je Turčin probio po boku, a njegov ubačaj Rufati skrenuo u vlastiti gol za 2:0.

Točku na "i" stavio je Dukađin u drugom poluvremenu. Igrala se 50. minuta kada je Dukađin prihvatio odbijanac i s nekih 11 metara poslao loptu neobranjivo u rašlje za 3:0 i visoku pobjedu Rijeke.