Škola : 1. HNL pioniri : 18. kolo
Rijeka – Osijek 0:1
13.03.2016.

Pioniri Rijeke poraženi su od Osijeka 0:1 u utakmici 18. kola Prve HNL. Bila je to utakmica u kojoj su gosti dočekali i realizirali svoju priliku, dok je Rijeka propustila nekoliko izglednih situacija posebice u završnici utakmice. Na igru je uvelike utjecala i jaka riječka bura koja se sručila na igralište Robert Komen.

Osijek je do vrijednog gola stigao u 42. minuti. Bognar je primio loptu u kaznenom prostoru, okrenuo riječke braniče i pogodio suprotni kut - 0:1.

Rijeka je dobro otvorila utakmicu, prva velika prilika stigla je u osmoj minuti, ali udarac Hrštića obranio je vratar Osijeka. Kroz prvi dio Rijeka je imala nekoliko opasnih ubačaja, ali nedostajala je završnica.

Nakon primljenog gola na otvaranju drugog dijela izabranici Dragana Meića krenuli su po izjednačujući gol. U 54. minuti Liber je lijepo ubacio, ali nedostajalo je snage u Belančićevom udarcu glavom. Devet minuta kasnije Biškupović se izborio za loptu nakon kornera, ali udarac iz izgledne pozicije otišao je iznad grede.

U 65. minuti Liber je bio u odličnom prodoru, ali udarac s ruba kaznenog prostora obranio je vratar Dubrović. I kada se činilo da će gosti mirno privesti utakmicu kraju Rijeka je još jednom pritisnula.

U 69. minuti Zrilić je gurnuo loptu za Bilobrka koji je sjajno potegnuo sa 16 metara, ali vratnica je spriječila gol. Nekoliko trenutaka kasnije i Hrštić se pred vratima Osijeka našao u lijepoj situaciji, ali vratar Osijeka bio je uspješniji.

I kada se činilo da su ispucali sve prilike, Rijeka je zaprijetila još jednom. Bilobrk je ubacio s desne strane, Hrštić je smirio loptu, ali vratar Osijeka na vrijeme je izašao i skratio kut.

Rijeka – Osijek 0:1 (22)