Škola : 1. HNL pioniri : 27. kolo
Rijeka – Osijek 1:0, Ajanović pogodio pobjedu
30.04.2017.

Pioniri Rijeke pobijedili su Osijek 1:0 u utakmici 27. kola Prve HNL. Utakmicu je odlučio Ajanović sjajnim pogotkom u ranoj fazi utakmice.

Izabranici Darija Dabca kontrolirali su igru i imali inicijativu tijekom cijelog susreta. Stvorili su nekoliko izglednih prilika, ali zbog nedostatka mirnoće u završnici rezultatski nije pobjeda uvjerljivija.

Igrala se 16. minuta kada je Ajanović ušao u kazneni prostor i pogodio suprotne rašlje za 1:0.

Isti igrač nanizao je trojicu na lijevoj strani nekoliko minuta kasnije, na drugoj vratnici pronašao Brauta koji je loptu poslao pokraj gola.

Odmah na početku drugog dijela velika prilika za Rijeku. Švorinić se oslobodio čuvara, prevario istrčalog vratara Kovačevića i snažno pucao, ali Osiječani su uspjeli izbiti s gol linije.

Na drugoj strani pokušao je Ivandić, ali njegov pokušaj otišao je malo iznad grede.

Ubrzo je odgovorila Rijeka preko Ajanovića koji je prošao po desnoj strani i ušao u kazneni prostor te izborio kazneni udarac.

Odgovornost je preuzeo Hodža, ali je pucao pokraj gola.

Nakon toga Braut je prošao po desnoj strani, ubacio u šesnaesterac, a lopta je prošla preko noge Papiću i prilika je propala. Pred kraj utakmice Floridan je pucao iz slobodnog udarca ali je vratar Kovačević sjajno obranio.

Rijeka – Osijek 1:0 (14)