1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 25. kolo
Rijeka – Osijek 3:1, Halilović i Lepinjica prvijencima potopili goste
17.03.2019.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:1 u utakmici 25. kola Hrvatski telekom Prve lige. Bila je to utakmica koja je nosila dvostruki ulog, Rijeka je s nova tri boda pobjegla Osijeku na pet bodova u borbi za drugo mjesto.

Igrala se 82. minuta utakmice.  Nakon kornera za goste, lopta se odbila do Ejupija koji je odlično reagirao - 2:1. Osijek se vratio u igru osam minuta prije kraja, ali nada je nestala četiri minute kasnije.

Sluga je ispucao loptu, Puljić je uspio primiti i uz malo sreće matirati Malenicu - 3:1.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje utakmice. Tibor Halilović u ponedjeljak slavi 24. rođendan, a nogometaš Rijeke odlučio je darovati sebi najbolji mogući dar. Prvijenac u dresu Rijeke!

Halilović je u 10. minuti uzeo jednu loptu i sjajno potegnuo s dvadesetak metara za prvijenac u dresu Rijeke -1:0! Bio je to trenutak koji je uvelike usmjerio utakmicu.

Samo minutu ranije lijep udarac Puljića iz slobodnog udarca, obranio je Malenica.

ri_17031906

Osijek je na otvaranju imao nekoliko situacija pred golom Rijeke, ali udarce Kleinheislera (7') i Marića (19') obranio je Simon Sluga.

Osijek je ozbiljno prijetio u 21. minuti. Abazaj je sjajno prošao kroz obranu Rijeke, ostao sam na 14 metara i potegnuo. Župarić je uklizao, skrenuo je loptu koja je prevarila Slugu, ali srećom otišla je iznad grede!

I kada se činilo da su gosti polako počeli povezivati konce u igri stigao je drugi gol za Rijeku. Nakon sjajnog ubačaja iz slobodnog udarca, Ivan Lepinjica je poentirao glavom za svoj prvijenac u prvom nastupu za Rijeku na Rujevici.

Do kraja prvog poluvremena obje momčadi imali su po jednu priliku. U 36. minuti Puljić je potegnuo ljevicom  s dvadesetak metara, a Malenica se dobro protegnuo da bi sačuvao mrežu.

kra_ logo_17031913

Na drugoj strani, u 39. minuti, Marić je primio loptu u kaznenom prostoru nakon ubačaja s lijeve strane. Napadač Osijeka uspio je primiriti loptu i pucati, ali Sluga je još jednom na visini zadatka.

Osijek je u nastavku kontrolirao posjed lopte, ali bez konkretnijeg učinka. Gutierev udarac glavom bila je najizglednija situacija za goste. Minute su prolazile, a onda je u 69. minuti sjevnulo na obje strane.

Acosty je potegnuo s tridesetak metara, lopta je otišla iznad grede. Na drugoj strani, sa slične udaljenosti, potegnuo je Boban, a Sluga je sjajno intervencijom sačuvao mrežu!

Rijeka – Osijek 3:1 (38)