Škola : 1. HNL kadeti : 27. kolo
Rijeka – Osijek 3:2, Šušak sačuvao pobjedu
30.04.2017.

Kadeti Rijeke pobijedili su Osijek 3:2 u susretu 27. kola Prve HNL.

Unatoč početnom vodstvu Osijeka, Rijeka je uspjela preokrenuti rezultat u svoju korist i u uzbudljivom finišu zadržati sva tri boda.

Prva prilika na utakmici pripala je Osijeku. Nakon pogreške obrane Stupar je došao u priliku, ali njegov pokušaj obranio je vratar Šušak.

U 8. minuti Osijek je poveo preko. Smolčić se poskliznuo, loptu je uzeo Stupar i pogodio za 1:0.

Rijeka je prvi put zaprijetila u 18. minuti preko Smolčića. Nakon ubačaja iz kuta, Smolčić je bio najviši u skoku, ali njegov pokušaj glavom otišao je preko vratnice.

Nekoliko minuta kasnije Biškupović je vratio utakmicu na početak. Pucao je s ruba kaznenog prostora i pogodio donji lijevi kut za 1:1.0

Na novi pogodak čekalo se do 30.minute kada je nakon brzo izvedenog kornera, Vuk na povratnoj pronašao Zrilića koji je podmetnuo nogu za 2:1.

Do kraja prvog dijela Bošnjaković je pokušao s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla pokraj vratnice.

U drugom dijelu nakon ubačaja iz kuta Barišić  je pucao glavom, a vratar Šušak sjajnom reakcijom spasio svoju mrežu.

U 62. minuti Osijek je izjednačio. Povukli su kontru, Jurešić je glavom loše očistio. Lopta je došla do Kuprešaka koji je na povratnoj pronašao Šikića koji je pogodio suprotni donji kut za 2:2.

U 68. minuti Petrović je doveo Rijeku u vodstvo. Jurešić je na rubu peterca pronašao Petrovića koji se varkom oslobodio čuvara i pogodio za 3:2.

Samo nekoliko minuta kasnije, Osijek je povukao kontru, a Jurešić je skrivio kazneni udarac. Izvođač je bio Stupar, a Šušak je sjajnom obranom sačuvao pobjedu Rijeke.

Rijeka – Osijek 3:2 (14)