1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 35. kolo
Rijeka pobijedila Cibaliju i osvojila prvi naslov prvaka u povijesti!
21.05.2017.

Nogometaši Rijeke prvaci su Hrvatske! Riječki nogometaši pobjedom protiv Cibalije prvi put u povijesti osvojili su naslov državnog prvaka. U trenutku kada je Ante Vučemilović odsvirao kraj utakmice Rujevica je eksplodirala.

Kao da nitko nije mogao vjerovati da je san koji traje desetljećima napokon postao java. Suze radosnice u očima svih na stadionu govorile su više od riječi.

Utakmica protiv Cibalije nosila je imeprativ pobjede (4:0), ali dva brza pogotka Marija Gavranovića u 11. i 15. minuti vrlo brzo postavila su stvari na svoje mjesto.

Ovaj naslov prvaka pripada svim ljudima koji su proteklih desetljeća utkali dio sebe u klub. Pripada predsjedniku Damiru Miškoviću koji je svojim dolaskom preporodio klub, igračima koji su cijelu sezonu pružali fenomenalne igre na travnjaku, treneru Matjažu Keku i njegovom stručnom stožeru, svim ljudima u radnoj zajednici i svim segmentima kluba.

Ovaj naslov pripada navijačima, svim onima koji su imali sreću dobiti zlata vrijednu ulaznicu i uživo svjedočiti stvaranju riječke nogometne povijesti, svim onima koji su cijelu sezonu strijepili pred televizijom, svima onima kojima je Rijeka u srcu, bilo da žive u Rijeci ili ih je životni put odveo na drugi kraj svijeta.

Naslov pripada svim onim navijačima koji su prije više desetljeća pohodili Kantridu, svim onima koji su plačući otišli s Kantride 26. svibnja 1996., svim mlađim generacijama koji polako stasaju, te našim najmlađim navijačima koji zdušno navijaju za Rijeku.

Naslov pripada i Armadi koja je ove godine spektakularno proslavila 30. rođendan, svim onima koji su kisnuli na gostovanjima kada se Rijeka borila za ostanak u ligi i kada se nije tražila ulaznica više, koji su ostali uz klub u dobru i zlu, prošavši s njime sve uspone i padove.

Svima kojima srce kuca za Rijeku jedno veliko hvala!

Dvadeset i prvi svibanj 2017. godine ostat će zlatnim slovima upisan u povijest riječkog nogometa, dan kada je Rijeka postala prvak Hrvatske!

Rijeka – Cibalia 4:0 (31)
,
°C ()