1. Momčad : Pripremna
Rijeka pobijedila Iliriju u posljednjoj provjeri pred nastavak prvenstva
14.02.2017.

Nogometaši Rijeke u utorak su odigrali pripremnu utakmicu protiv slovenskog trećeligaša Ilirije i slavili 4:1. U visoku pobjedu Matei je ugradio hat-trick, a jedan gol postigao je Ajayi. Bila je to posljednja pripremna utakmica prije početka proljetnog dijela sezone i nedjeljnog ogleda protiv Osijeka, a Matjaž Kek u ovoj utakmice dao je priliku nizu igrača koji su imali manju minutažu u dosadašnjem dijelu priprema.

Riječani su imali inicijativu, stvorili više prilika te na kraju zasluženo slavili. Na prvi pogodak čekalo se do 15. minute. Nakon što je Ajayi srušen u kaznenom prostoru, Matei s kreča šalje golmana u jednu a loptu u drugu stranu za 1:0.

Nakon toga uslijedilo je nekoliko dalekometnih pokušaja Maleša i Čanađije, a zatim su Turčin i Matei sjajno izigrali obranu po desnoj strani, ali vratar Mulalič je bio spreman.

U 42. minuti Kulušić je skrivio kazneni udarac, međutim Sluga je sjajnom obranom sačuvao minimalnu prednost Rijeke s kojom se otišlo na predah.

Drugi dio bolje su otvorili domaćini i odmah zaprijetili preko Milana Ristovskog koji nije iskoristio situaciju jedan na jedan.

U 55. minuti Matei je povisio na 2:0. Ajayi je povukao kontru, pucao iskosa, a odbijenu loptu Matei mirno pospremio.

Dvije minute kasnije Nukić je smanjio na 2:1. U šesnaestercu Rijeke oslobodio se čuvara i pogodio suprotni kut pored nemoćnog Nevistića.

U 80. minuti Matei je postigao svoj treći pogodak na utakmici. Ayodeji je ubacio s desne strane, a Matei udarce glavom povisio na 3:1.

Konačan rezultat postavio je Ajayi u 85'  kada je s ruba kaznenog prostora pogodio u sam lijevi kut za 4:1.

Bilo je još prilika i na jednoj i drugoj strani, međutim nedostajalo je preciznosti u samoj završnici. Rijeka je tako još jednom pobjedom nastavila pozitivni niz i u sjajnoj atmosferi dočekuje nastavak sezone.

Rijeka – Ilirija 4:1 (24)
Rijeka – Ilirija 4:1

Pomoćno igralište u kampu HNK Rijeka. Sudac: Slaven Skender (Rijeka).

Strijelci: 1:0 Matei (15-11m), 2:0 Matei (54), 2:1 Nukić (56), 3:1 Matei (79), 4:1 Ajayi (85).

RIJEKA: Sluga (od 60. Nevistić), Martić (od 53. Ayodeji), Čeliković, Kulušić (od 46. Mulac), Ajayi, Maleš (od 46. Matić), Čanađija (od 70. Lepinjica), Turčin (od 53. Modrić), Črnic, Matei, Kovačević (od 46. M. Ristovski).

ILIRIJA: Mulalič, Mahič, Kolar, Diallo, Palčić, Hlede, Povh, Vidic, Zadnikar, Anželj, Nukić (još su igrali: Stanković, Vasiljević, Simiš, Škerl, Lesar, Haložan, Heljezović, Bjedov Kobe, Županc).