1. Momčad : Pripremna
Rijeka pobijedila Naprijed uz hat-trick Harisa Handžića
16.08.2016.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Naprijed 7:2 u pripremnoj utakmici odigranoj na igralištu Lonja. Pred popunjenim tribinama, igrači obje momčadi pružili su dobru igru, a ova utakmica bila je prilika da u dresu Rijeke nastupe igrači koji su ove sezone imali manju minutažu.

Rijeka je povela u 21. minuti. Andrijašević je proigrao Handžića koji je rutinski poentirao - 0:1. Dvije minute kasnije vratar Ciani obranio je udarac Handžića u izglednoj prilici, ali napadač Rijeke stigao je do drugog gola u 28. minuti. Matei je u sjajnom prodoru sjurio se s centra prema kaznenom prostoru, odigrao za usamljenog Handžića koji je ponovo bio siguran - 0:2.

Nakon prilike Mateija u 28. minuti, koju je ponovo zaustavio vratar Naprijeda, Gorgon je u 34. minuti pronašao Handžića koji je udarcem glavom zatresao mrežu i stigao do hat-tricka. U 39. minuti istaknuo se i Alexander Gorgon, austrijski nogometaš sjajno je se riješio pratnje, prošao pored Savića i nakon što je ušao u kazneni prostor sigurno je poentirao - 0:4.

IMG_2857

Rijeka je mogla i do petog gola u prvom dijelu, ali udarac glavom Franka Andrijaševića završio je na gredi.

Naprijed je zaigrao konkretnije prema naprijed u nastavku. U 51. minuti Rene Ende sjajno se snašao na rubu kaznenog prostora i desnom nogom pogodio malu mrežicu - 1:4.

Rijeka je do petog gola stigals u 64. minuti. Martić je ubacio iz kornera, a Vizinger lijepim udarcem glavom pogodio suprotni kut gola - 1:5.

Naprijed je smanjio u 79. minuti, braniči Rijeke propustili su izbaciti jednu loptu u kaznenom prostoru, Tomić se najbolje snašao i poentirao - 2:5.

Rijeka je u posljednjih pet minuta iskoristila nepažnju domaćina u obrani. U 87. minuti Vizinger je pobjegao obrani i ponovo zatresao mrežu - 2:6. U posljednjoj minuti Rijeka je stavila točku na "i", Vizinger je proigrao Handžića koji je gurnuo za Turčina - 2:7.

Naprijed – Rijeka 2:7 (40)
Naprijed - Rijeka 2:7

Pripremna utakmica: Naprijed - Rijeka 2:7 (0:4). Igralište Lonja. Gledatelja: 300. Sudac: Jelenčić. Pomoćnici: Kezele i Mrkela.

Strijelci: 0:1 Handžić (21'), 0:2 Handžić (28'), 0:3 Handžić (34'), 0:4 Gorgon (39'), 1:4 Ende (51'), 1:5 (64'), 2:5 Tomić (79'), 2:6 Vizinger (87'), 2:7 Turčin (90').

NAPRIJED: Ciani, Čop, Ende, Matešković, Kružić, Iskra, Prpić, Lukačić, E. Petrović, Tomić, Lončar. Još su igrali: Opalić, A. Petrović, Pravdica, Vlašković, Gržinčić, Rukavina, Rubčić, Juraga, Savić, Polić.

RIJEKA: Sluga, Martić, Šofranac, Ikić, Bertoša, Bradarić, Mišić, Gorgon, Andrijašević, Matei, Handžić. Još su igrali: Nevistić, Elez, Gerald, Čanađija, Ajayi, Turčin, Vizinger.