Škola : 1. NS Rijeka - ml. pioniri : 9. kolo
Rijeka pobijedila Orijent, prekrasan volej Cvitanovića
21.11.2020.

Mlađi pioniri Rijeke pobijedili su Orijent 1919 11:0 u zaostaloj utakmici devetog kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka.

Nakon prvog dijela prvenstva Rijeka, koja igra s godinu dana mlađim uzrastom, zaostaje za vodećim Jadranom jedan bod, a bijeli su najefikasnija momčad sa 63 postignuta gola.

Rijeka je bila uvjerljiva protiv Orijenta, već u drugoj minuti Slaviček je primio parabolu Šerifija i pogodio gornji desni kut s 18 metara.

U 15. minuti Slaviček je pucao, lopta je odbijena, a Cvitanović je pospremio - 2:0.

Samo minutu kasnije Šerifi je iskoristio nespretnost gostujuće obrane i pospremio loptu u mrežu - 3:0.

U 30. minuti Šerifi je odigrao loptu, Blažević je propustio za nadolazećeg Slavičeka koji je s 18 metara precizno pogodio nisko u vratarev lijevi kut - 4:0.

Na otvaranju drugog poluvremena (35') Karabaić je ubacio, a ubačaj je završio u mreži bez da je itko od igrača u kaznenom prostoru dirao loptu - 5:0.

U 43. minuti Starčević je lijepim dodavanjem kroz linije pronašao Korlevića koji je proslijedio za utrčalog Žakulu, a ovaj iz prve pogodio suprotni kut - 6:0.

U 45. minuti Žakula je odigrao za Korlevića koji je prošao svog čuvara i pogodio suprotan kut - 7:0.

Uslijedio je zatim hat-trick Cvitanovića koji je utakmicu okončao s četiri postignuta gola.

U 47. minuti Cvitanović je solo akcijom prošao tri igrača i poentirao - 8:0.

Tri minute kasnije Slaviček je pucao, udarac je blokiran, lopta je u visokom luku došla do Cvitanovića koji je savršenom koordinacijom iz voleja pogodio preko vratara. Najljepši trenutak utakmice i prekrasan gol nogometaša Rijeke - 9:0.

Cvitanović je svoj dan zaključio u 51. minuti kada je poentirao na precizno dodavanje Karabaića - 10:0.

Konačan rezultat postavio je Šerifi u 53. minuti. Karabaić je ubacio iz kornera, a na drugoj stativi Šerifi je poentirao glavom - 11:0.