1. Momčad : Kup
Rijeka pobijedila Osijek, hat-trick Gavranovića za prednost pred uzvrat
01.03.2017.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Osijek 3:1 u prvoj utakmici polufinala Kupa Hrvatske stekavši prednost pred uzvrat što je na rasporedu 15. ožujka u Osijeku.

Izabranici Matjaža Keka tako su četvrti put ove sezone pobijedili Osijek, nakon tri slavlja u prvenstvu stigla je i pobjeda u Kupu.

Rijeka nije mogla zamisliti bolje otvaranje, već u devetoj minuti probijena je osječka obrana. Nakon kornera gostujuća momčad kratko je otklonila opasnost. Lopta je došla do Mateija koji je ubacio s desne strane. Gavranović je iskoristio lošu reakciju obrane Osijeka i pospremio loptu u mrežu - 1:0.

Drugi gol stigao je u 23. minuti. Nakon ubačaja iz kuta Andrijašević je glavom spustio loptu za Gavranovića koji ponovo ne griješi - 2:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo izrazitih prilika na obje strane.

Osijek je drugi dio otvorio pokušajem Peroševića u 52. minuti, te je u nekoliko navrata stigao do gola Rijeke, ali bez prave ideje u završnici.

Rijeka je uzvratila u 62. minuti. Mišić je ubacio iz slobodnog udarca, Gavranović odlično pucao glavom, ali Malenica je sjajno reagirao.

Ipak, Gavranović je dočekao hat-trick. Mišić je odigrao loptu na bok koju je Andrijašević propustio za Zutu. Uslijedio je prizeman ubačaj, a Gavranović je još jednom poentirao za 12. gol ove sezone - 3:0.

Osijek je ipak uspio stići do pogotka na Rujevici. Jedna nesmotrenost u obrani omogućila je Lopi da uzme loptu, uđe u kazneni prostor gdje je pao nakon kontakta s Kulušićem, a sudac Jović pokazao je na bijelu točku.

Perošević je bio siguran i donio Osijeku tračak nade - 3:1.

Rijeka – Osijek 3:1 (32)