Škola : Kup juniori
Rijeka pobijedila Uljanik 2:1, Morić donio pobjedu u nadoknadi
14.11.2018.

Juniori Rijeke pobijedili su Uljanik 2:1 u polufinalu međužupanijskog Kupa, pretkola Kupa Hrvatske.

U nevjerojatnoj završnici Rijeka je došla do pobjede u prvoj minuti sudačke nadoknade u utakmici koja je imala sve - pogotke, neizvjesnu završnicu, crvene kartone i penal...

Završnica utakmice je bila posebna priča. Rijeka je prvo pri rezultatu 1:1 ostala s igračem manje nakon što je Omerović zaradio drugi žuti karton.

Domaćin nije uspio iskoristiti brojčanu prednost, dapače, Mitrović je u prvoj minuti nadoknade probio stranu, lijepo ubacio, a Morić je pospremio loptu u mrežu za 1:2.

Ni tu nije bio kraj, Uljanik je nakon gola Rijeke ostao s igračem manje nakon što je zbog prigovora drugi žuti karton zaradio Luka Miškulin.

Uz sve to Rijeka je stigla izboriti i penal nakon što je Matulja prošao trojicu suparničkih igrača, te je srušen u kaznenom prostoru. Mitrović je preuzeo odgovornost, ali nije realizirao najstrožu kaznu

Srećom, nakon izvođenja kaznenog udarca glavni sudac Vidulin svirao je kraj utakmice.

Rijeka je povela u 30. minuti nakon lijepe akcije, Antanasković je u završnici pronašao Mitrovića koji je poentirao - 0:1.

Uljanik je izjednačio u 47. minuti, nakon jedne duge lopte i zatim ubačaja s lijeve strane, Vekić je ostao sam u kaznenom prostoru i poentirao - 1:1.

Rijeka će u finalu međužupanijskog Kupa igrati protiv Istre 1961 koja je u drugom polufinalu svladala Otočac 2:0.