Rijeka pobijedila White Plains uz hat-trick Vizingera, poraz Abuje
17.03.2016.

Nogometaši Rijeke pobijedili su američki White Plains 5:1 u utakmici 2. kola skupine 7, dok je Abuja izgubila od Belgrana 0:1 u 2. kolu skupine 6.

Rijeka nije najbolje ušla u utakmicu, momčad iz SAD-a povela je golom Inverardija u trećoj minuti. Ipak, riječki nogometaši brzo su uzvratili.

Musa je u osmoj minuti probio lijevi bok i ubacio, a Vizinger pospremio loptu u mrežu - 1:1. Rijeka je povela samo tri minute kasnije, Rebernik je probio desnu stranu i odigrao povratnu loptu za Budana - 2:1. Treći gol stigao je u 49. minuti. Vizingerov udarac odbio se do Budana koji je ponovo bio siguran - 3:1.

Završnicu je obilježio Dario Vizinger koji je stigao do hat-tricka. Prvo je s dvadesetak metara matirao vratara Carilla, a zatim je uslijedio najljepši potez. Dvije minute prije kraja susreta Vizinger je prošao trojicu suparničkih igrača i nakon sjajnog okreta poentirao - 5:1.

U drugoj utakmici skupine 7 Genoa je pobijedila Bolognu 3:1, dok je u skupini 6 Virtus Entella pobijedila Fiorentiju 2:1.

Rijeka posljednju utakmicu u skupini igra u nedjelju protiv Bologne (Quarrata, 11 sati) i tražit će pobjedu za plasman u drugi krug. Abuju u trećem kolu očekuje ogled protiv Fiorentine (Seravezza, 11 sati).

Rijeka - White Plains 5:1

Utakmica 2. kola, skupina 7: Rijeka - White Plains 5:1. Sudac: Moro (Schio). Strijelci: 0:1 Inverardi (3'), 1:1 Vizinger (8'), 2:1 Budan (11'), 3:1 Budan (49'),  4:1, Vizinger (68'), 5:1 Vizinger (78').

RIJEKA: Popovic, Cvetkovic (od 69' Biasiol), Lebar, Fatić, Budan (od 58' Iličić), Musa (69' Čanković), Lučić (od 58' Nakić), Rebernik, Šarić, Vizinger, Mrdeša (od 69' Šutić).

WHITE PLAINS: Carillo, Cabibbo (od 41' Camardella), Battaglia (od 52' Carrillo), Bonetti (od 52' Roberts), Chidichimo (od 58' Gonzales), Chicchillo, Fisher (od 29' De Sousa), Gualano (od 41' Lonetti), Inverardi (od 58' Gajle), Kermue, Lua.

Belgrano - Abuja 1:0

Utakmica 2. kola, skupina 6: Belgrano - Abuja 1:0. Sudac: Esposito (Aprilia). Strijelac: 1:0 Albornoz (40').

BELGRANO: Bonansea, C. Romero, Guzman, Guidara, Trejo, Albornoz (od 43' Martinez), Paz (od 63' Caseres), Novillo, Lopez (od 53' Rikemberg), F. Romero (od 53' Conci), Attis (od 63' Volpini).

ABUJA: Benjamin, Salaudeen, Charles, Awua, Bamidele, Iroanya (od 51' Ejalonibu), Ayonuga (od 51' Ugwu), Rabiu (od 65' Anih), Suleiman, Yahaya, Muhammed (od 65' Haruna).