Škola : 1. HNL juniori : 8. kolo
Rijeka poražena od Cibalije, bijeli promašili penal i primili gol u 90.
22.10.2016.

Juniori Rijeke poraženi su od Cibalije (1:2) u utakmici 8. kola Prve HNL što se odigrala u subotu u Vinkovcima. Na teškom terenu, Riječani su se bolje snašli i bili bolji protivnik cijelu utakmicu.

U ranoj fazi, već u devetoj minuti utakmice Rijeka je povela preko Dukađina. Potom je nanizala nekoliko prilika koje nije uspjela iskoristiti, te se otišlo na predah s minimalnom prednosti.

Odmah na otvaranju drugog dijela, u 48. minuti nakon prekida, Oršolić je izjednačio rezultat na 1:1. Uslijedile su potom dvije "mrtve" prilike za Rijeku, situacije jedan na jedan, ali u oba navrata vratar Cibalije Šubarić izašao je kao pobjednik.

U 75. minuti Šantek je srušen u kaznenom prostoru i sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Šantek, međutim rezultat se nije promijenio.

Kako to obično biva u nogometu kada jedni ne iskoriste svoje prilike, protivnik to kazni. U posljednjim sekundama utakmice nepažnju Rijekine obrane iskoristio je Augustinović i pogodio za 2:1 i slavlje Cibalije.

Isti igrač je zbog skidanja dresa nakon postignutog pogotka zaradio drugi žuti i isključenje.