Škola : 1. HNL kadeti : 2. kolo
Rijeka poražena od Istre 1961, bijeli bez odgovora s igračem manje
16.09.2020.

Kadeti Rijeke poraženi su od Istre 1961 0:3 u utakmici drugog kola Prve HNL.

Rijeka i Istra 1961 zapravo su nastavili utakmicu koju su počeli 30. kolovoza, a koja je prekinuta nakon 15 minuta utakmice zbog obilnih padalina i nemogućnosti igre.

Istra je ovoga puta odnijela bodove s Rujevice, a ključni trenutak dogodio se u 22. minuti. Žgomba je lijepim dodavanjem u dubinu pronašao Travagliju koji je bio brži od Mikulice.

Uslijedio je prekršaj na 20 metara, a Mikulica je zaradio izravni crveni karton pošto je spriječio napadača Istre 1961 koji je išao sam prema golu Rijeke.

Da nesreća nikad ne dolazi pokazalo se samo minutu kasnije kada je Cukon izveo slobodan udarac i sjajno pogodio - 0:1.

Rijeka je zatim uspjela povezati redove, u 29. minuti, nakon kornera, Buić je pucao glavom, ali vratar Istre 1961 lako je otklonio opasnost.

U prvom dijelu treba istaknuti i odličan ubačaj Bodetića (35'), ali Čulina pred golom Istre nije uspio glavom zahvatiti loptu .

I onda je u 43. minuti stigao drugi gol Istre. Nakon još jedne izgubljene lopte domaćih nogometaša uslijedila je kontra, Žiković je ostao sam u kaznenom prostoru i matirao Tanjića - 0:2.

Nakon toga bilo je teško očekivati da se Rijeka može vratiti, a gosti su pobjedu potvrdili golom Gobbe u 51. minuti za konačnih - 0:3.