1. Momčad : UEL
Rijeka prvi put u povijesti protiv Škota
14.07.2015.

U povijesti europskih nastupa ( Liga Prvaka, Europska liga, Kup UEFA, Kup Kupova, Intertoto Kup, Mitropa Kup i Balkanski Kup) od davne sezone 62./63. pa sve do prošle sezone Rijeka je za protivnike imala čak 47 različitih klubova. Jedini klub s kojim je dva puta Rijeka odmjerila snage jest belgijski Standard iz Liegea.
Ovaj četvrtak 16.srpnja Rijeka će prvi put u povijesti igrati službenu europsku utakmicu protiv momčadi iz Škotske. Na Kantridu, u sklopu 2.pretkola kvalifikacija za Europsku ligu, dolazi njihov doprvak iz prošle sezone – FC Aberdeen. S bivšim pobjednicima europskog Kupa Kupova (83') i četverostrukim prvacima Škotske (1955., 1980., 1984., 1985.) Rijeka će igrati u Škotskoj 23.srpnja na njihovom stadionu Pittdorie u Aberdeenu.

Rijeka je već dva puta igrala na Otoku, ali oba puta su suparnici bili iz - Walesa. U 1. kolu Kupu Kupova sezone 1978./79. Rijeka je igrala protiv Wrexhama i bila bolja u dvije utakmice (3:0, 0:2), dok je u sezoni 2013./14. u 2. pretkolu kvalifikacija za Europsku ligu Rijeka u dvije utakmice bila bolja od Prestatyn Towna (5:0, 3:0).
Zanimljivo da europski protivnici Rijeke dolaze iz čak 28 različitih zemalja a u nastavku pogledajte popis svih klubova  s kojim je Rijeka igrala u povijesti.

• Albanija – Skenderbeu Korce, Partizani Tirana
  • Austrija – Wacker Innsbruck, Grazer AK
  • Belgija – Beveren, Germinal Beerschot, Standard Liege (2x)
  • Bugarska – Litex Lovech