1. Momčad : Pripremna
Rijeka – Rabotnički 2:0, Matei i Heber za slavlje
21.06.2017.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Rabotnički 2:0 u prvoj pripremnoj utakmici odigranoj u Kranjskoj Gori. Vrijeme nije bilo naklonjeno momčadima, dvaput se kiša sručila, jednom za vrijeme zagrijavanja, te polovicom drugog poluvremena.

Iako su stvorili niz prilika u prvom dijelu, nogometaši Rijeke poveli su u 60. minuti. Bradarić je lijepo izbacio Mateija na lijevoj strani, a rumunjski internacionalac je preciznim udarcem poentirao - 1:0. Pogodak je stigao nakon prilike u 56. minuti.

Ajayi je prošao po desnoj strani, ubacio za Mateija koji je odgodio udarac, a pokušaj koji je uslijedio Mitrev je izbio s gol linije. Nakon te akcije i Heber je imao priliku, ali i njegov udarac nije završio u mreži.

Brazilski nogometaš iskupio se u 62. minuti kada je nakon dodavanja Ristovskog pobjegao obrani Rabotničkog i sigurno poentirao - 2:0. Samo koju minutu kasnije novi pljusak otežao je momčadima izvedbu na travnjaku.

Rijeka je dominirala kroz utakmicu. U sedmoj minuti Vešović je lijepo prošao, ali njegov udarac išao je ravno u vratara. Minutu kasnije Mišić je ubacio, a Črnic pogodio gredu.

U 10. minuti Gavranović je prošao u kaznenom prostoru, ali činilo se da je izgubio loptu. Branič Rabotničkog nije dobro reagirao, Gavranović je pokušao zaobići vratara, a zatim odigrao u sredinu, ali Gorgon nije uspio zabiti.

Uslijedila je nova lijepa akcija Rijeke, Elez je u 18. minuti pronašao Gavranovića dugom loptom. Lijepo primanje napadača Rijeke, ali udarac lijevom nogom nije bio precizan.

Priprijetili su i makedonski nogometaši u 23. minuti, Velinov se našao u odličnoj prilici, ali Sluga je sjajno reagirao. Četiri minute kasnije, Sahiti je ubacio nakon brze akcije, ali Kadriu nije uspio poentirati. Period kvalitetnije igre Rabotnički je zaključio u 33. minuti kada je udarac Sahitija prohujao pored gola.

Na drugoj strani Gavranović je u 35. minuti snažno pucao sa 16 metara, ali vratar Božinovski bio je siguran. U 42. minuti Črnic je pokušao volejem, ali nije bilo preciznosti. U samoj završnici prvog dijela Vešović je sjajno izbacio Gavranovića, ali Božinovski je na vrijeme izašao, skratio kut i obranio udarac Gavranovića.

Rijeka – Rabotnički 2:0 (23)
Rijeka – Rabotnički 2:0

SC Ruteč. Gledatelja 30. Sudac: Andrej Žnjidaršić (Kranj). Strijelci: 1:0 Matei (60), 2:0  Heber (62).

RIJEKA: Sluga (od 46. Prskalo), Martić (od 46. Ristovski), Župarić (od 64. Punčec), Elez (od 46. Šofranac), Zuta (od 64. Čeliković), Maleš (od 46. Bradarić), Mišić (od 64. Matić), Vešović (od 46. Ajayi), Gorgon (od 55. Šantek), Črnic (od 46. Matei), Gavranović (od 46. Heber).

RABOTNIČKI: Trajchevski, Raso, Mitrev, S. Sahiti, Najdenov, Duranski, Božinovski, Herera, Velinov, Iliev, Kadriu (još su igrali: Jankov, Sadiki, Najdovski, E. Sahiti, Borha, Sankovski, Todorov, Ackovski).