Škola : 1. OL pioniri PD : 7. kolo
Rijeka – Rovinj 3:1
27.04.2017.

Stariji pioniri Rijeke preokretom su došli do pobjede protiv Rovinja 3:1 u utakmici sedmog kola Prve lige Nogometnog središta Rijeka. Rijeku je do pobjede predvodio dvostruki strijelac Golemac te Valjan s jednim pogotkom.

Rovinj je poveo u 22. minuti kada je za 1:0 precizan bio Roža. Vostvo gostiju kratko je trajalo. Već u 25. minuti Riječani su probili po sredini i doveli Matiju Frigana u situaciju jedan na jedan. Njegov udarac obranio je Barbaro, ali odbijanac je mirno pospremio Golemac za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije ponovo je proradila kombinacija Frigan – Golemac. U 33. minuti ponovo nakon akcije kroz sredinu, Matija Frigan propustio je loptu te tako poslužio Golemca koji je pogodio za 2:1.

Za potvrdu pobjede precizan je bio Valjan. Zuliani je pobjegao obrani i ušao u kazneni prostor te izborio najstrožu kaznu. Odgovornost je preuzeo Valjan i postavio konačni rezultat 3:1.

Rijeka se nakon ove pobjede popela na vrh ljestvice sa dva boda prednosti pred drugim Uljanikom.