Škola : 1. HNL juniori : 15. kolo
Rijeka – Sesvete 1:2
26.04.2017.

Juniori Rijeke upisali su poraz protiv Sesveta 1:2 u zaostaloj utakmici 15. kola Prve HNL i tako napravili veliki korak unatrag u borbi za prvo mjesto.

Sesvete su povele u ranoj fazi utakmice. Već u sedmoj minuti, nakon pogreške Čelikovića, Ivančić je izašao sam na Nevistića i mirno pogodio suprotni kut za 1:0.

Rijeka je odgovorila u 14. minuti kada je nakon gužve u kaznenom prostoru Iličić pucao glavom i pogodio gredu.

Pet minuta kasnije Sesvete su bile blizu pogotka. Najprije se zatresla vratnica nakon ubačaja iz kuta. Potom je Novokmet opalio iskosa sa ruba kaznenog prostora, a lopta je prošla tik iznad grede.

U 40. minuti, nakon ubačaja iz slobodnog udarca, Čeliković je ostao sam u petercu, ali njegov pokušaj glavom otišao je preko gola.

Posljednja prilika u prvom dijelu pripala je Črnku. Ajodeyi je ubacio, vratar Sesveta Kelčec odbio do Črnka koji je loše zahvatio loptu i pretvorio u lak plijen za vratara.

U drugom dijelu Rijeka je pokušavala dugim loptama i ubačajima doći do preokreta, ali neuspješno.

U 84. minuti Sesvete su povećale vodstvo. Mikulić je primio dubinsku loptu i pogodio bliži kut za 2:0.

Rijeka je odmah odgovorila na drugoj strani. Svetić je uzdrmao vratnicu, lopta se odbila do Dukađina koji je iz neposredne blizine, s pet metara promašio gol.

U posljednjim minutama utakmice, Mikulica je smanjio na 2:1. Rilov je prošao po lijevoj strani, ušao u šesnaesterac i u sredini pronašao Mikulicu koji je mirno pospremio loptu u mrežu.

Rijeka – Sesvete 1:2 (20)