Škola : 1. HNL juniori : 11. kolo
Rijeka – Sesvete 1:2
14.11.2015.

Juniori Rijeke poraženi su od Sesveta u utakmici 11. kola Prve HNL. Izabranici Darija Dabca doživjeli su tako novi poraz u ogledu u kojem su prema prikazanom zaslužili barem remi, dok su gosti hrabrom igrom u završnici stigli do tri boda. Bilo je to ujedno posljednje kolo jesenskog dijela, Rijeka mora još 21. studenog odraditi zaostalu utakmicu 6. kola protiv Zadra.

Ključan trenutak dogodio se u 87. minuti. Karlo Maraković sjajnim driblingom prošao je pored braniča Rijeke, zaobišao vratara Nevistića i poentirao za konačnih 1:2. Nije preostalo više vremena, ali ni snage i ideje u redovima Rijeke da se u završnici izbori barem jedan bod.

Sesvete su dobro ušle u utakmicu, imale su priliku 6. minuti, ali nakon velike gužve u kaznenom prostoru riječki braniči uspjeli su otkoniti opasnost.  U 14. minuti Tomljanović je lijepo ubacio, ali vratar Sesveta uspio je krajnjim naporom dohvatiti loptu i spriječiti priliku.

Ipak, samo tri minute kasnije Rijeka je povela. Fumić je sjajno gurnuo loptu u prostor za Tomljanovića koji je izbjegao zaleđe, zaobišao vratara i gurnuo loptu u prazan gol - 1:0.

Rijeka je mogla udvostručiti prednost u 21. minuti, ali pokušaj Belobrajdića, koji je ostao sam na 16 metara, otišao je iznad grede.

Sesvete su ponovo zaprijetile u 30. minuti, ali Nevistić je odlično reagirao nakon udarca Bešlića. I onda su gosti izborili najstrožu kaznu. U 39. minuti Bešlić je srušen u kaznenom prostoru i sudac Frković pokazao je na bijelu točku. Jurić je bio siguran i poslao Nevistića u krivu stranu - 1:1.

Nevistić je i u drugom dijelu imao nekoliko odličnih intervencija, ali na kraju su Sesvete u završnici stigle do tri boda.

Rijeka – Sesvete 1:2 (31)