Škola : 1. HNL kadeti : 23. kolo
Rijeka – Šibenik 7:0, hat-trick Kovačevića i dvije majstorije Črnka
17.04.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Šibenik 7:0 u utakmici 23. kola Prve HNL. Izabranici Damira Jagačića tako su se iskupili za neočekivan poraz u Zadru tijekom tjedna i na kraju s nekoliko lijepih poteza i pogodaka stigli do nova tri boda.

Goste je u 18. minuti načeo Emanuel Črnko koji je nakon jednog kornera Šibenika prihvatio loptu na centru, pretrčao dvojicu suparničkih igrača i mirno poentirao - 1:0.  Pet minuta kasnije Franko Kovačević srušen je na rubu kaznenog prostora. Črnko je potegnuo i pospremio loptu u rašlje - 2:0.

Rijeka je zatim nanizala još nekoliko prilika, a treći gol stigao je u 38. minuti. Nakon jednog ubačaja lopta je došla do Ivana Lepinjice koji je "zarolao" vratara i na drugoj vratnici poslužio samog Kovačevića kojem je preostalo gurnuti loptu u mrežu - 3:0.

Rijeka je nastavila u jakom ritmu i u nastavku. U 44. minuti Ivan Lepinjica primio je loptu na 15 metara, riješio se pratnje i poentirao - 4:0. Peti gol stigao je u 53. minuti. Kovačević je još jednom pobjegao obrani Šibenika i prizemnim udarcem matirao vratara Goretu - 5:0.

Franko Kovačević hat-trick je zaključio u 63. minuti. Vuk je oduzeo loptu suparničkoj obrani i gurnuo za Kovačevića koji opet nije pogriješio - 6:0.

Rijeka je odličnu predstavu zaključila lijepim akcijom. Nakon brze transformacije Kovačević je smirio loptu i vratio je na rub kaznenog prostora za Igora Lepinjicu koji je proigrao Josipa Mitrovića. Nogometaš Rijeke ostao je sam pred vratarom i kada se činilo da bi mu lopta mogla pobjeći, brzom varkom zaobišao je vratara i pospremio loptu u mrežu - 7:0.