1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 3. kolo
Rijeka – Slaven 3:1, bijeli nastavili pobjednički niz
03.08.2019.

Nogometaši Rijeke nastavili su stopostotni niz u prvenstvu, bijeli su u trećem kolu Hrvatski telekom Prve lige svladali Slaven Belupo 3:1.

Igrala se 73. minuta utakmice, Acosty je ubacio u kazneni prostor, Čolak kratko spustio, a Tomečak sjajno potegnuo za 3:1!

Bio je to trenutak koji je prelomio utakmicu, Slaven je kod 2:1 u nekoliko navrata opasno prijetio da se vrati u igru.

Prvih dvadesetak minuta nije ponudilo previše igre. Nesporazum u obrani Slavena, te loša povratna lopta Međimoreca bile su dvije situacije koje je osujetio vratar Filipović.

I kada se činilo da Slaven uspješno odolijeva napadima Rijeke, bijeli su poveli. U 24. minuti Kvržić je sjajno odigrao loptu u prostor, Čolak je pobjegao zadnjoj liniji obrane Slavena i lobom matirao vratara Filipovića - 1:0.

Nogometaši Slavena nisu se ni snašli, a pet minuta kasnije bilo je 2:0. Čolak je sjajno primio loptu i okrenuo braniča, uslijedio je precizan ubačaj za Lončara koji je poentirao - 2:0!

Samo minutu kasnije opasan udarac Čolaka vratar Filipović skrenuo je u korner. U 33. minuti Murić je sjajno izbacio Lončara koji se sjurio sam prema golu Slavena, ali Međimorec je u posljednji trenutak klizećim startom s leđa uspio izbiti loptu.

Slaven se probudio u završnici i zaprijetio u dva navrata. U 39. minuti udarca Glavičića s 15 metara obranio je Prskalo. Samo minutu kasnije Paracki je potegnuo s tridesetak metara. Prskalo je kratko odbio loptu koja je došla do Ejupija, ali udarac glavom napadača Slavena otišao je preko gola.

I kada se činili da će Rijeka na tragu odličnog rezultata iz prvog dijela krenuti punom snagom prema pobjedi, u igru je na poluvremenu ušao Igor Krstanović.

Već u prvoj akciji, Ejupi je ubacio, a Krstanović prizemno pucao. Prskalo se nije uspio spustiti na vrijeme i lopta je prošla ispod ruke - 2:1.

U 49. minuti Puclin je odlično pucao, ali dijagonala je prošla uz vratnicu. U 61. minuti Lončar je sjajno pobjegao po lijevoj strani i ubacio u pet metara, ali Nowak je očistio opasnost.

Samo minutu kasnije Ejupi je odlično pucao glavom, ali Prskalo je bio na visini zadatka.

U 82. minuti Acosty je ubacio, Filipović nije uspio dohvatiti loptu koja se od Međimoreca odbila u vratnicu. Lopta je došla do Iglesiasa, ali udarac je otišao preko grede.