Filip Fumić
Škola : 1. HNL juniori : 2. kolo
Rijeka – Split 0:0
05.09.2015.

Juniori Rijeke remizirali su protiv Splita (0:0) u drugom kolu Prve HNL. U čvrstoj utakmici koju je obilježila tvrda igra, Split je bio konkretniji u fazi napada, a Rijeka može žaliti jer je od 62. minute igrala s igračem više nakon isključenja Bože Mikulića, ali to nije kapitalizrala. Riječki nogometaši u konačnici mogu biti zadovoljni bodom protiv aktualnog prvaka Hrvatske. Izabranici Darija Dabca ostavili su srce na terenu, bilo je tu klizećih startova, puno trke i želje i pitanje je samo kada će taj trud i želja doći na naplatu. Split je pak pokazao zašto je aktualni prvak.

Prije isključenja u 54. minuti Glavaš je proigrao Markotu koji je lijepom loptom pronašao Roglića. Nogometaš Splita za malo je zakasnio i tako je propala velika prilika gostiju. Nakon što je Mikulić isključen Rijeci se otvorila prilika, ali na kraju je Split skoro došao do tri boda unatoč igraču manje na travnjaku. Rijeka pak, unatoč nekoliko izglednih situacija, nije stvorila pravu priliku. Na kraju Split može žaliti za bodovima. U 88. minuti Botica je lijepo ubacio s desne strane, Peko okrenuo braniča i ostao sam na nekoliko metara. Nicoletti je sjajno obranio prvi udarac, a lopta se odbila do Jovića koji s 15-ak metara puca pored gola.

Split je na otvaranju utakmice preuzeo inicijativu, ali pokušaji Mikulića (8'), Jovića (11') i Jukića (18') nisu pronašli put do mreže. Na drugoj strani prilika za Rijeku stigla je u 17. minuti nakon slobodnog udarca. Fumić je ubacio s lijeve strane, Turkalj se našao u odličnoj poziciji na nekoliko metara od gola, ali nije dobro zahvatio loptu. Rijeka je i u 22. minuti mogla povesti,  Fumić je izveo korner, Biasiol visoko skočio, ali lopta je otišla iznad grede.

Nakon dalekometnog pokušaja Mikulića (26'), Markota je izveo slalom između riječkih nogometaša, ušao u kazneni prostor, ali Ćaćić je pravovremenom reakcijom izbio loptu u korner. Split je izveo korner, Glavaš je odlično pucao, a Nicoletti ponovo odlično zaustavio gostujući pokušaj. Završnica prvog dijela donijela je po jednu priliku na obje strane. Maglica je u 42. minuti odlično prošao po desnom boku, ali njegov opasan ubačaj na vrijeme je izbio Turkalj. Minutu kasnije Pejanović je ubacio, Klenovšek se našao u odličnoj poziciji, ali umjesto udarca pokušao je fintom riješiti se suparničkog braniča i  prilika je propala.

Rijeka – Split 0:0 (24)