Škola : 1. HNL pioniri : 13. kolo
Rijeka – Split 0:1
15.11.2015.

Pioniri Rijeke poraženi su od Splita u utakmici 13. kola Prve HNL. Izabranici Andreja Miokovića doživjeli su tako treći uzastopni poraz (Zagreb, Dinamo) u utakmici u kojoj su tek u drugom poluvremenu zaigrali konkretnije i stvorili nekoliko prilika.

Split je u prvom dijelu imao više loptu u nogama, ali osim nekoliko udaraca koji nisu bili opasni po gol Rijeke, gosti nisu previše profitirali od posjeda. Rijeka je pak tek u 34. minuti izvela akciju koja je mirisala na priliku. Putnik je uputio odličnu dubinski loptu za Biškupovića kojega su u konačnici blokirali braniči Splita. Već u idućem napadu Belančić je bio u poziciji za šut, ali njegov pokušaj je opet blokiran.

Rijeka je puno bolje krenula u nastavak. U 41. minuti Zahirović je sjajno proigrao Belančića koji u kaznenom prostoru nije uspio iskontrolirati loptu. Sedam minuta kasnije Putnik je odlično potegnuo s 20 metara, ali ispriječila se greda! Bila je to ujedno najbolja prilika za Rijeku.

Split je do ključnog gola stigao u 64. minuti. Lauš je prošao Krnjatića na desnom boku, ubacio i Bibić je pospremio loptu u mrežu - 0:1.

Rijeka je imala još jednu priliku u završnici. Nakon jedne akcije stoper Ćoza ostao je u vrhu napada. Dugu lopta u prostor Ćoza je smirio i lijepo pucao, ali vratar Splita bio je siguran.

Rijeka – Split 0:1 (23)