Škola : 1. HNL kadeti : 13. kolo
Rijeka – Split 1:1
15.11.2015.

Kadeti Rijeke i Splita podijelili su bodove (1:1) u utakmici 13. kola Prve HNL. Momčadi remizirale bodove nakon što su obje izborile i realizirale kazneni udarac. Iako je i Split odigrao dobru utakmicu, Rijeka je u drugom poluvremenu bila bolji protivnik i malo je nedostajalo da uzme tri boda.

Split je na otvaranju zaprijetio u 13. minuti. Šušak je gurnuo loptu za Baturinu koji je prebacio istrčalog Majkića, ali pokušaj nije bio precizan. Na drugoj strani pokušaj Kovačevića glavom otišao je pored vratnice. Svoje udarce ujedno su oprobali Ivančević i Lepinjica, ali pokušaji nisu bili precizni.

I onda je u 38. minuti nakon jednog duela u kaznenom prostoru Rijeke Vidulin pokazao na bijelu točku, a Javorčić je bio siguran - 0:1.

Rijeka je u nastavku još jače pritisnula. U 44. minuti Ivančević je lijepo prošao po desnom boku, pronašao Franka Kovačevića koji se oslobodio pratnje u kaznenom prostoru, ali njegov udarac obranio je vratar Barešić.

Gol je stigao u 51. minuti. Šantek je proigrao Kovačevića koji je zaobišao Barešića, a vratar Splita ga je srušio. Kovačević je preuzeo odgovornost - 1:1.

Tri minute kasnije Kovačević nije uspio dobro zahvatiti jednu loptu nakon brze akcije. U 56. minuti Vidović je ubacio loptu, ali udarac Dukađina s desetak metara obranio je Barešić.

Rijeka – Split 1:1 (22)