Škola : 1. HNL juniori : 21. kolo
Rijeka – Split 4:1
07.05.2017.

Juniori Rijeke pobijedili su Split 4:1 u utakmici 21. kola Prve HNL. U zanimljivoj utakmici izabranici Renata Pilipovića prekinuli su niz od dva poraza i praktički potvrdili drugo mjesto.

Rijeka je povela u 14. minuti. Šantek je dubokom loptom pronašao Dukađina koji je izbio pred gol. Uslijedio je udarac, vratar Duvnjak obranio je pokušaj koji se odbio do Iličića - 1:0.

Drugi gol stigao je u 22. minuti. Dukađin je lijepo odigrao za Črnka na lijevoj strani koji je precizno pogodio za - 2:0.

Split se probudio u nastavku, Vidović je u 28. minuti iz slobodnog udarca pogodio gredu.

Gosti su se vratili na otvaranju drugog poluvremena (47'). Vidović je ubacio s tridesetak metara, a Samac je samo glavom okrznuo loptu - 2:1.

U 67. minuti Rilov je pogodio vratnicu, dok su gosti imali veliku priliku u 71. minuti kada je Nevistić zaustavio Vidovića u odličnoj prilici.

I Rijeka je onda utakmicu unutar tri minute uvela utakmicu u mirnije vode. U 77. minuti Kralj je srušio Dukađina u kaznenom prostoru - penal za Rijeku. Šantek je preuzeo odgovornost i pogodio - 3:1.

Riječki nogometaši pobjedu su potvrdili dvije minute kasnije, Iličić je pucao iskosa s ruba 16 metara, lopta je pogodila jednog od nogometaša Splita, promijenila smjer i završila u mreži - 4:1.