1. Momčad : Pripremna
Rijeka uveličala proslavu Poleta: ‘Dolazak Rijeke u Snašiće je čudo’
21.06.2016.

HNK Rijeka u utorak je odigrao drugu pripremnu utakmicu, uveličavši pravu nogometnu feštu, proslavu 60. godina Nogometnog kluba Polet iz Snašića, malog sela nedaleko od Labina. Poveznica dvaju klubova bio je Andrej Prskalo, riječki vratar je iz sela Mali Golji, koje se nalazi u blizini Snašića.

Rijeka je očekivano privukla mnoge znatiželjnike, oko 250 gledatelja pratilo je svaki potez zdušno bodrivši svoje nogometaše, ali isto tako ne skrivavši da su inače navijači Rijeke.

"Prskalo, ako ne pustiš baren jenega, nisi niš napravi", prokomentirao je jedan stariji gospodin u šali. Prije svega treba istaknuti Davida Kršulju i Morisa Jurnotu, vratare Poleta, koji su s nekoliko odličnih obrana sačuvali svoju mrežu, a posebno zanimljiva bila je podrška navijača Kršulji pri svakoj obrani u prvom dijelu.

Nije nedostajalo ni najmlađih koji su tražili vrijedan potpis riječkih nogometaša, a o svemu dovoljno govori komentar jednog od dječaka: Dolazak Rijeke u Snašiće je čudo!

Rijeka je u konačnici slavila 9:0, uz hat-trick Ajayija i Tomasova.

Polet – Rijeka (26)
Polet - Rijeka 0:9

Pripremna utakmica: Polet - Rijeka 0:9 (0:5). Igralište NK Polet. Gledatelja: 250. Sudac: Sandi Orbanić.

Strijelci: 0:1 Turčin (12'), 0:2 Močinić (13'), 0:3 Ajayi (15'), 0:4 Ajayi (29'), 0:5 Ajayi (32'), 0:6 Tomasov (58'), 0:7 Tomasov (72'), 0:8 Tomasov (85'), 0:9 Matei (88').

POLET: Kršulja, Težan, Zahtila, Safin, Griparić, Stevanović, Gulin, Belušić, Fornežar, Vidić, Mohorović. Još su igrali: Bučić, Minleuš, Jurnota, Franulović, Rutno, Batelić, Baf.

RIJEKA: Prskalo, Ikić, Zuta, Čanađija, Mišić, Močinić, Gerald, Turčin, Bertoša, Iličić, Ajayi. Još su igrali: Sluga, Tomasov, Matei, Bezjak, Brezovec, Gavranović, Bradarić, Samardžić, Vešović, Mulac, Ristovski.