Škola : 1. HNL kadeti : 10. kolo
Rijeka – Varaždin 2:1, Frigan dvama pogocima donio tri boda
03.11.2019.

Kadeti Rijeke pobijedili su Varaždin 2:1 u utakmici desetog kola Prve HNL koju je obilježila zanimljiva završnica.

Igrala se 89. minuta utakmice, Simčić je prošao pored Kosa Harjača kojem nije preostalo ništa nego srušiti nogometaša Rijeke. Frigan je preuzeo odgovornost s bijele točke i poentirao - 2:1.

Rijeka je u posljednjim trenucima mogla i do trećeg gola, ali Simčić nije iskoristio pogrešku obrane Varaždina.

Varaždin je prvi ozbiljnije zaprijetio na utakmici, udarac Gibanjeka iz slobodnog udarca u šestoj minuti završio je na gredi.

Rijeka je uzvratila i odmah povela. Frigan je uspio izboriti se za poziciju između dva igrača i poentirati - 1:0.

Varaždin je pritisnuo u nastavku, iako je Rijeka propustila veliku priliku u 54. minuti kada je zbog igranja rukom dosuđen jedanaesterac za bijele. Kovačević je pucao, ali lopta je otišla preko grede.

Gosti su izjednačili u 66. minuti kada je Bujan lijepo pogodio s 25 metara - 1:1.