Škola : 1. HNL juniori : 13. kolo
Rijeka – Varaždin 7:0, petica Kovačevića i sjajan gol Ayodejija
04.03.2017.

Juniori Rijeke slavili su protiv Varaždina 7:0  u subotnjem ogledu 13. kola Prve HNL odigranom na domaćem terenu. Do pobjede su Rijeku predvodili Kovačević s pet golova, te Ayodeji i Črnko s jednim postignutim pogotkom.

Rijeka je prvi put zaprijetila u devetoj minuti kada se  Kovačević izborio za udarac, ali Balažinec je bio spreman. Nekoliko minuta kasnije Črnko je pucao preko gola nakon povratne lopte Dukađina.

Nakon udarca iz kuta u gužvi se najbolje snašao Kovačević. Njegov pokušaj najprije je sjajno zaustavio Balažinec, a potom je greda spriječila vodstvo Riječana.

Rijeka je premoć naplatila u 22. minuti. Kovačević je doveo Rijeku u vodstvo nakon što je realizirao najstrožu kaznu. Vratara je poslao u jednu, a loptu u drugu stranu.

Šest minuta kasnije Kovačević je povisio na 2:0. Ayodeji  ga je sjajno izbacio u priliku koju je Franko iskoristio za svoj drugi pogodak na utakmici.

U 32. minuti već je bilo 3:0 za Rijeku, a prvijenac je postigao Ayodeji u dresu Rijeke. Krenuo je gotovo s centra, nanizao nekoliko igrača i pogodio za 3:0.

Pred kraj poluvremena Kovačević je stigao do hat-tricka. Dukađin je povukao kontru, njegov udarac obranio je Balažinec, a odbijenac je ukrao Kovačević  koji je povisio na 4:0.

Drugi dio Rijeka je otvorila pogotkom. Kovačević je prošao vratara i nesebično poslužio Črnka koji je pogodio prazan gol za 5:0.

Blizu pogotka ponovno je bio Kovačević u 64. minuti kada se oslobodio čuvara i izborio za udarac, ali Baležinec je sjajnom reakcijom spasio gol Varaždina.

Na 6:0 povisio je iznimno raspoloženi Kovačević u 66. minuti svojim četvrtim pogotkom. Primio je loptu u kaznenom prostoru i u padu je pospremio u mrežu.

Pred kraj utakmice Iličić je prihvatio dubinsku loptu Kovačevića, a njegov pokušaj loba sjajnom reakcijom obranio je Balažinec.

Konačnih 7:0 postavio je Kovačević svojim petim pogotkom na utakmici. S ruba šesnaesterca precizno je pogodio donji lijevi kut u posljednjim sekundama utakmice.

Rijeka – Varaždin 7:0 (18)