Bekim Balaj
1. Momčad : Pripremna
Rijeka – Sarajevo 3:1
03.07.2015.

Nogometaši Rijeke pobjedom protiv Sarajeva (3:1) zaključili su pripreme u Sloveniji. U zanimljivoj utakmici u kojoj su igrači Matjaža Keka u dva poluvremena pokazali dva različita lica pobjeda je ostvarena zahvaljujući sjajnom drugom poluvremenu u kojem Rijeka dobrih pola sata nije dala prvaku Bosne i Hercegovine da se ozbiljno primakne golu Sluge. Preokret je inicirao Anas Sharbini koji je iskosa s lijeve strane izašao sam pred vratara Sarajeva nakon kombinacije Bezjaka i Balaja, pa s desetak metara rutinski pogodio daljnji kut - 1:1.

Samo četiri minute kasnije ponovo je kapetan Rijeke napravio pomutnju u obrani Sarajeva. Uslijedila je povratna lopta prema Tomečaku koji je s 15-ak metara bio neumoljiv i snažnim udarcem poentirao ispod Oštrakovića - 2:1.

Pogodak za 3:1 djelo je Zorana Kvržića. Ubačaj iz kuta izveo je Josip Mišić, a Kvržić s 10-ak metara glavom neobranjivo pogodio ispod spoja grede i vratnice - 3:1.
Prilično izjednačeno prvo poluvrijeme otišlo je na stranu Sarajeva koje je iskoristilo trenutak dekoncentracije u obrani Rijeke i nakon ubačaja iz kuta Stojčeva došlo do vodećeg pogotka. U 33. minuti Puzigaća je ostao sam na 10-ak metara i glavom poentirao iza Vargića - 0:1.

Imala je Rijeka i prije i nakon toga nekoliko obećavajućih pokušaja ali Tomasovu, Balaju i Sharbiniju kao da je nedostajalo malo preciznosti u ključnom trenutku.

Ipak, u nastavku je istrčala jedna sasvim druga Rijeka, u prvih 30-ak minuta ozbiljno pritisnula Sarajevo rezultat čega su i dva brza pogotka kojima je Rijeka naplatila nadmoć i uspješno zakljčila generalku pred početak službenih utakmica u prvenstvu i Europi.

Rijeka – Sarajevo 3:1 (golovi)