Škola : 1. HNL pioniri : 30. kolo
Rijeka – Zagreb 0:1
17.05.2017.

Pioniri Rijeke poraženi su u posljednjem, 30. kolu Prve HNL od Zagreba rezultatom 1:0. Pogodak odluke postigao je Pavlović u 53. minuti.

Rijeka je trenutno četvrtoplasirana s 52 boda ispred Splita (51 bod) i Lokomotive (48 bodova) koji imaju dvije utakmice manje tako da će izabranici Darija Dabca morati pričekati da se odigraju sve utakmice da bi saznali konačan plasman.

U tvrdoj utakmici u kojoj su obje momčadi pokušavale nametnuti svoj ritam igre, Zagreb je uspio sačuvati koncentraciju i na kraju pobijediti.

U prvom dijelu Rijeka je imala nekoliko prilika, ali Švorinić nije uspio iskoristiti ubačaje te je rezultat mirovao.

Veliku priliku imao je Lagumdžija sredinom drugog dijela. Jelić je spustio glavom jedan ubačaj s desne strane, ali je Lagumdžija pucao preko gola.

U 53. minuti Pavlović je pogodio za vodstvo Zagreba. Nakon akcije po desnoj strani, Pavlović je iz blizine pospremio loptu u mrežu pored Margana za 0:1.

Do kraja utakmice Rijeka nije uspjela doći do izjednačenja te upisala prvi poraz nakon jedanaest utakmica.