Škola : 1. OL mlađi pioniri II : 10. kolo
Rijeka – Zamet 2:1, Baraba za pobjedu u posljednjoj minuti
12.11.2016.

Pioniri Rijeke (2005.) slavili su protiv Zameta 2:1 u derbiju 10. kola Prve omladinske lige. U tvrdoj utakmica između dviju vodećih momčadi, borbenosti, želje za pobjedom i lijepih poteza nije nedostajalo.

Ključan trenutak dogodio se u posljednjim trenucima utakmice. Rijeka je u završnici sve više grizla, a to joj se na kraju isplatilo. Obrana Zameta ostavila je malo više prostora Barabi koji je s 18 metara sjajno pogodio u donji desni kut za veliko slavlje Rijeke - 2:1.

Uvodne minute utakmice pripale su Rijeci. Početnu dominaciju izabranici Zvjezdana Radina nisu iskoristili pa osim dalekometnog pokušaja Barabe nije bilo opasnosti po Vukelićev gol. Zamećani su zatvorili prilaze do svog gola i brzim kontrama u nekoliko navrata ugrozili Prskala. Rezultat je mirovao do 16. minute kada je Din Begović postigao pogodak iz slobodnog udarca s dvadesetak metara i tako doveo Zamet u vodstvo 1:0.

Rijeka je nastavila svoju igru, pokušavala doći do izjednačenja, ali obrana Zameta bila je koncentrirana, te je sve do kraja prvog dijela zaustavljala sve pokušaje. Jedini propust dogodio se u 30. minuti, ali Imeraj je pucao preko gola.

U drugom poluvremenu Riječani su krenuli na sve ili ništa. Stezali su obruč oko vratiju Zameta, ali brojne ubačaje i gužve u kazenom prostoru Zamećani su riješili u svoju korist.

U 48. minuti Rijeka je došla do izjednačenja. Lopta Beriše u prostor omogućila je Srdoču da izbije sam pred vratara i mirno pogodi za 1:1.

Nekoliko minuta kasnije ponovo se Srdoč našao u prilici, ali sa čuvarem na leđima pucao je tik pored vratnice.