2. Momčad : 3. HNL zapad : 8. kolo
Rijeka II – Dubrava 5:3
11.10.2015.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Dubravu TIM Kabel 5:3 u sadržajnoj utakmici 8. kola Treće HNL - zapad. Izabranici Ranka Bukete stigli su tako do trećeg slavlja ove sezone u ogledu u kojem su se morali vraćati iz rezultatskog minusa da bi tek u završnici, nakon niza propuštenih prilika, potvrdili pobjedu.

Igrala se 73. minuta kada je Cisotti odigrao dupli pas s Vizingerom nakon čega je srušen u kaznenom prostoru. Mateo Bertoša preuzeo je odgovornost i realizirao drugi jedanesterac za Rijeku II - 4:3. Samo pet minuta kasnije riječki nogometaši potvrdili su pobjedu. Brzu kontru Rijeke Dario Vizinger okončao je preciznim dodavanjem za Matu Bajića - 5:3! Bio je to kraj nadanja za Dubravu koja je uvelike zagorčala život Rijeci.

Rijeka nije mogla poželjeti bolje otvaranje. Iličić je već u šestoj minuti sjajno izbacio Cisottija koji se sam sjurio prema golu - 1:0. U 18. minuti Cisotti je srušen u kaznenom prostoru - penal za Rijeku II. Bajić je preuzeo odgovornost, ali Kakša je pročitao namjeru i odlično obranio!

I onda je uslijedilo pet minuta u kojima su gosti preokrenuli rezultat. Prvo je u 22. minuti Juranović pobjegao pažnji obrane i kada se već činilo da je otišao previše u desnu stranu i da su Bertoša i Prskalo zatvorili kut, napadač Dubrave uspio je pogoditi mrežu - 1:1. U 27. minuti Hezler se izborio za jednu loptu na dvadesetak metara, napravio dva koraka i pogodio - 1:2.

Rijeka je do kraja prvog poluvremena uspjela preokrenuti rezultat. U 31. minuti Cisotti i Bajić odigrali su dupli pas, Cisotti je izbio sam pred vratara i opet hladnokrvno poentirao (2:2).

Šest minuta kasnije Rijeka je povela. Udarac Bajića odbio se od braniča Dubrave i završio na gredi. Iličić je bio najbrži i odbijanac pospremio u mrežu - 3:2.

Dubrava se još jednom vratila u utakmicu u 61. minuti. Gerald je izgubio jednu loptu na sredini terena, a dodavanje za Juranovića prošlo je kroz noge Bertoši. Juranović se sjurio prema golu i mirno matirao Prskala - 3:3.

Rijeka II – Dubrava 5:3 (32)