Roman Bezjak i Ivan Mance
1. Momčad
Roman Bezjak novi igrač Rijeke
14.05.2015.

Roman Bezjak, 26-godišnji slovenski reprezentativac, trenutno napadač bugarskog prvoligaša Ludogoretsa, u novoj će sezoni igrati za HNK Rijeka. Bezjak je u društvu zamjenika sportskog direktora Ivana Mancea potpisao trogodišnji ugovor s Rijekom, a momčadi će se priključiti s početkom priprema za novu sezonu.

- Počeli smo popunjavati momčad za iduću sezonu, želja nam je to napraviti ciljano i Roman Bezjak je prvi igrač koji nam se pridružio. Reagirali smo na vrijeme budući da će stanka do nove sezone biti kratka a mi želimo što prije imati momčad na okupu. Radi se o igraču kojeg pratimo duže vrijeme, kojeg smo željeli dovesti još na zimu. Ima iskustva igranja u Ligi prvaka i Europskoj ligi, reprezentativac je Slovenije i vjerujemo da će biti veliki dobitak za našu momčad - rekao je o angažmanu slovenskog reprezentativca Srećko Juričić, sportski direktor HNK Rijeka.

- Jako sam sretan što sam došao u Rijeku i strašno se veselim novom izazovu - kaže Bezjak

Igrač ponikao u Celju, u Rijeku dolazi nakon trogodišnje epizode u Bugarskoj gdje je za Ludogorets postigao 29 golova u 95 nastupa u svim natjecanjima od čega šest u euro-kupovima gdje je postizao golove protiv PSV-a, Lazija i Dinama. Ove sezone, za Ludogorets je upisao 30 nastupa među kojima je i četiri u skupini Lige prvaka gdje je igrao protiv Real Madrida, Liverpoola i Basela. Za reprezentaciju Slovenije upisao je šest nastupa.

- Jako sam sretan što sam došao u Rijeku i strašno se veselim novom izazovu. Imao sam neke druge ponude iz jakih klubova, ali smatram da je za moju budućnost i za moju obitelj najbolja opcija bila doći u Rijeku i pridružiti se ovom prekrasnom projektu o kojem bruji šira regija - poručio je Bezjak koji u Rijeku dolazi kao slobodan igrač budući da mu na ljeto ističe ugovor s Ludogoretsom.

U Bezjakovu kvalitetu njegovi budući suigrači mogli su se uvjeriti zimus tijekom priprema u Španjolskoj kada je postigao pobjedonosni pogodak u pripremnoj utakmici u kojoj je Rijeka s 2:1 poražena od Ludogoretsa.