Bekim Balaj
1. Momčad : Pripremna
Rudar – Rijeka 0:5
27.06.2015.

Rijeka je pobijedila slovenskog prvoligaša Rudara iz Velenja s 5:0 u drugoj pripremnoj utakmici tijekom boravka u Sloveniji.

Cijeli meč bijeli su bili puno bolji i aktivniji, ali su tek u drugom dijelu 'slomili' borbeni Rudar.

Već u prvih 45 minuta Rijeka je imala nekoliko prigoda za gol. Najbliže vodstvu bila je nakon udaraca Balaja i Kvržića, ali je oba puta dobro reagirao slovenski vratar Radan.

No u drugom dijelu Rijeka kreće još furioznije. Već u u 52. minuti, nakon duge lopte Sluge i prebačaja Balaja, Tomasov se sjurio prema golu Rudara i odličnim lob udarcem prebacio Radana.

Samo dvije minute kasnije Radošević i Tomasov izigrali su obranu Rudara na lijevoj strani, a Balaj efektno iz blizine pogađa za 2:0 na centaršut Tomasova.

Na 3:0 povisuje ponovo Balaj. Smireno je primio odličnu loptu Mišića, te pogodio prizemno u dalji kut s oko 15 metara.

Nakon što je netko iz obrane Rudara igrao rukom u kaznenom prostoru, Sharbini je imao prigodu iz kaznenog udarca, ali pogađa stativu. Odbijanac spretno u mrežu za 4:0 sprema Ajayi.

Konačnih 5:0 postavio je Hristov u sudačkom dodatku kada je iz mrtvog kuta, nakon što je prošao i vratara, pogodio dalji kut...