Mateo Furijan
2. Momčad : 3. HNL zapad : 21. kolo
Samobor – Rijeka II 4:1
03.04.2016.

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Samobora u utakmici 21. kola Treće HNL - zapad. Druga momčad Rijeke doživjela je deseti poraz ove sezone, drugi uzastopni nakon što je u prošlom kolu na domaćem travnjaku izgubila od Vinogradara.

Samobor je poveo golom Filipa Škvorca u osmoj minuti. Rijeka II solidno je odgovorila na početnu prednost domaćina, a nagrada je stigla u drugom poluvremenu. Furijan je izveo slobodan udarac s 18 metara, lopta je okrznula nekog u živom zidu i završila u mreži 1:1.

Dvije minute kasnije Samobor se vratio u vodstvo kada je Nikica Brujić iskoristio ubačaj i s nekoliko metara matirao Nevistića. Nakon toga Rijeka se uspjela vratiti, Musa je ubacio za Vizingera koji je lijepo uklizao između braniča i vratara. Lopta je završila u mreži, ali pomoćni sudac označio je zaleđe.

Samobor je u 85. minuti izborio penal kojega je realizirao Brujić, a isti igrač potvrdio je pobjedu domaćina svojim hat-trickom u posljednjim trenucima susreta.