Škola : Kup kadeti
Segesta – Rijeka 1:4
16.11.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Segestu 4:1 u utakmici šesnaestine finala Kupa Hrvatske.  Prva prilika pripala je Segesti, nakon kornera sjajno se snasao Butković, ali sjajno je obranio Vlahović.

U sedmoj minuti Bošnjaković je doveo Rijeku u vodstvo. Dedić je srušen u kaznenom prostoru, a s bijele točke Bošnjaković je Maričevića poslao u jednu, a loptu u drugu stranu - 0:1.

Rijeka je zaprijetila u 19. minuti preko Hrštića kojega je lijepo pronašao Smolčić. Segesta je ponovo zaprijetila u 26. minuti iz prekida. Malbašić je nabacio iz slobodnog udarca, u skoku je bio najviši Dinčir, ali lopta je otišla iznad grede.

Blizu pogotka bio je Dedić u 39. minuti. Mohorovičić je ušao u šesnaesterac i sjajno pronašao nečuvanog Dedića koji je s tri metra od gola puca pored vratnice.

Rijeka je do drugog gola stigla u posljednjoj minuti prvog poluvremena, Kovačić je poentirao sjajnim lobom na asistenciju Hrštića.

Drugi dio ponovo je bolje otvorila Segesta. U 48. minuti, nakon pogreške obrane sam pred Vlahovića izašao je Abramović, ali je Vlahović sjajnim obranama sačuvao vodstvo Rijeke.

Na novu promjenu rezultata čekalo se do 62. minute. Dubinskom loptom Jurešić je pronašao Petrovića koji volejem neobranjivo pogodio za 0:3

Segesta je zaprijetila preko Malbašića u 68. minuti, ostao je sam na 18 metara, ali udarac je otišao iznad grede.

Rijeka je odmah odgovorila i povisila na 4:0 u 69. minuti. Dedić je pronašao Jurešića je mirno pospremio loptu u mrežu.

Počasni pogodak za Segestu postigao je Toth u 79. minuti. Prošao je po desnoj strani i sjajno pogodio bliži kut - 1:4.