Škola : 1. HNL kadeti : 18. kolo
Sesvete – Rijeka 3:2
26.02.2017.

Kadeti Rijeke u utakmici u utakmici 18. kola Prve HNL poraženi na gostovanju kod Sesveta 2:3. U utakmici punoj uzbuđenja koju su obilježila čak dva isključenja Riječana puni plijen i sva tri boda na kraju su pripala domaćinu.

Rezultat je mirovao sve do produžetaka prvog dijela kada je najstrožu kaznu iskoristio Hranjec Filip za vodstvo Sesveta - 1:0.

Početkom drugog dijela Rijeka je ostala s devet igrača na travnjaku nakon isključenja Ivana Smolčića. Početni šok iskoristili su domaćini i s dva brza pogotka stvorili prednost 3:0. Oba puta precizan je bio Saraf Mario.

Riječani su tada pokazali karakter i počeli stvarati prilike. Pritisak im se isplatio u 59. minuti kada je Leon Petrović bio precizan s bijele točke za 3:1.

Deset minuta kasnije, u 69. minuti Josip Mitrović smanjio je na 3:2, a Petrović je propustio realizirati kazneni udarac u 72. minuti što je koštalo Rijeku jednog boda.

-  Ako pričamo o utakmici, možemo pričati o dvije strane utakmice. Domaćini su imali čak dva igrača više od 44. minute i unutar deset minuta od isključenja visokih 3:0. Međutim, ponosan sam na igrače koji su u zadnjem dijelu utakmice pokazali karakter, stvarali brojne šanse, zabili dva gola i promašili jedanaesterac za treći. Nisu se predali usprkos svemu i čestitam im na tome, rekao je Edo Flego, trener kadeta Rijeke.