Škola : 1. HNL juniori : 4. kolo
Sesvete – Rijeka 6:2
24.09.2016.

Juniori Rijeke doživjeli su prvi poraz ove sezone u četvrtom kolu Prve HNL izgubivši na gostovanju kod Sesveta s uvjerljivijih 2:6.

Obveze prema reprezentaciji i izostanak zajedničkih treninga uvelike su ostavili trag na inače uigranu momčad Rijeke. Sesvećani su bili brži, agresivniji i olako stvarali prilike. Poveli su već u 12. minuti kada su oduzeli loptu na sredini terena i pretvorili u akciju za vodstvo koju je okončao Marko Novokmet.

Trener Renato Pilipović pokušao je probuditi svoju momčad izmjenama, ali prednost Sesveta je samo rasla. Na poluvremenu je bilo 2:0, da bi na otvaranju drugog dijela bilo već visokih 4:0.

Riječani su uspjeli smanjiti pogotkom Mulca na 4:1, te kasnije Dukađina na 5:2, ali snage da bi ozbiljnije ugrozili Sesvećani nije bilo. Konačni rezultat postavio je Novokmet, trećim golom na utakmici, sjajnim udarcem s ruba šesnaesterca.