Škola : 1. HNL juniori : 14. kolo
Slaven Belupo – Rijeka, hat-trick Josipa Mitrovića
08.12.2018.

Juniori Rijeke pobijedili su Slaven Belupo 3:0 u utakmici 14. kola Prve HNL. Rijeka je tako pobjedom zaključila jesenski dio prvenstva u utakmici u kojoj je dominirala praktički svih 90 minuta.

Rijeka je stvorila u prvom dijelu nekoliko prilika, Mitrović je lijepo probio po lijevoj strani i potegnuo, ali vratnica je spriječila udarac dok se Omerović nije najbolje snašao na odbijenu loptu.

U nastavku prvog dijela Svetić je nakon udarca glavom pogodio gredu, a gol je stigao u 36. minuti. Nakon jedne akcije kroz sredinu Mitrović je lijepo pogodio između vratar i prve vratnice - 0:1.

Slaven je u nastavku bio kvalitetniji suparnik u periodu od desetak minuta u kojem je vratar Šušak odličnom reakcijom spasio svoju ekipu nakon jedne akcije domaćina.

Drugi gol stigao je u 74. minuti. Bušnja je lijepo odigrao za Mitrovića koji je glavom smirio loptu i lijepo pogodio malu mrežicu - 0:2.

Rijeka je pobjedu potvrdila u 76. minuti kada je Bušnja pucao, vratar Kurtanjek odbio loptu, a Mitrović natrčao i hat-trickom zaključio utakmicu.