Škola : 1. HNL kadeti : 21. kolo
Slavlje kadeta, Ivan Lepinjica eurogolom slomio Varaždin
03.04.2016.

Kadeti Rijeke pobijedili su Varaždin 3:1 u utakmici 21. kola Prve HNL i na taj način ostali u utrci sa Splitom za treće mjesto. U tvrdoj utakmici Varaždin je pružio solidan otpor, a utakmica je odlučena sjajnim eurogolom Ivana Lepinjice.

Igrala se 68. minuta. Rijeka je izborila slobodan udarac na 18 metara, ali pokušaj Dominika Mulca gosti su uspjeli očistiti. Lopta je došla do Ivana Lepinjice koji ju je zahvatio poluvolejem, a lopta je u visokom luku završila u neobranjivom dijelu mreže za gostujućeg vratara - 2:1. Pogodak koji se rijetko viđa.

Bio je to trenutak koji je otvorio Rijeci put prema pobjedi. Potvrda je stigla u četiri minute prije kraja. Mateo Dunić sjajno je izveo korner, a Kristijan Flego udarcem glavom zatresao mrežu - 3:1.

Rijeka je inače do prednosti stigla u 23. minuti kada se Kovačević našao u gostujućem sendviču u kaznenom prostoru, a glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Kovačević je preuzeo odgovornost, a Balažinec je pročitao njegovu namjeru i obranio udarac. Ipak, riječki napadač bio je najbrži i odbijenu loptu je pospremio u mrežu - 1:0.

Gosti su izjednačili dvije minute prije kraja prvog dijela. Martinčević je lijepo ubacio s desnog boka, a Šobak lijepim udarcem glavom matirao Majkića - 1:1.

Valja istaknuti i lijep udarac Dunića s 20 metara u 43. minuti, te pokušaj Mulca nakon kornera (51') kojeg je s crte izbio Hlišć. Rijeka je lijepu akciju odigrala i u 74. minuti, ali udarac Dunića s ruba kaznenog prostora zaustavila je vratnica.

Rijeka – Varaždin 3:1 (12)