Mihael Rebernik
2. Momčad : 3. HNL zapad : 21. kolo
Špansko – Rijeka II 0:1
07.04.2015.

Nogometaši Rijeke II pobijedili su Špansko 1:0 u utakmici 21. kola Treće HNL - zapad upisavši treću uzastopnu pobjedu. Ključan trenutak dogodio se u 33. minuti kada je Mihael Rebernik primio loptu na dvadesetak metara i krenuo prema golu. Na rubu kaznenog prostora odlučio se na udarac, a lopta se odbila od bloka i prevarila vratara Flanjka - 0:1. Bio je to, kasnije će se pokazati, ključan trenutak utakmice u kojoj su gledatelji mogli vidjeti čvrstu i borbenu igru u uvjetima koje je diktirao hladan vjetar čiji su naleti u određenim trenucima utjecali na igru.

Ključan trenutak dogodio se u 33. minuti kada je Mihael Rebernik zatresao mrežu

U konačnici Rijeka II je osvojila važne bodove, čvrstom i pametnom igrom u obrani, te uz malo sreće u napadu, uz neumorni vezni red. Do vodećeg pogotka za Rijeku II, obje momčadi imale su nekoliko izglednih situacija koje nisu pretočili u konkretnu priliku. Pogodak je najavila akcija u kojoj je Klapan odigrao za Mršića koji ju je gurnuo za Bajića, ali njegov pokušaj je blokiran. U smiraju prvog dijela lijepu akciju složili su Dangubić i Bajić, ali udarac Dangubića u punom trku nije bio precizan.

Najveću priliku Špansko je imalo u 54. minuti.  Nakon kornera lopta je došla do Pavletića koji je ostao sam na 15 metara, ali njegov oštar udarac otišao je iznad vratnice. Domaćin je počeo konkretnije pritiskati, Rijeka II je čekala svoju priliku iz kontre. Špansko je pokušavalo opasnim ubačajima, ali obrana Rijeke na čelu s vratarom Berkovićem odigrala je praktički bez pogreške. Domaćin se trudio doći do boda, ali stihijski pritisak na kraju utakmice nije urodio plodom.