1. Momčad : Hrvatski telekom 1. liga : 19. kolo
Split – Rijeka 0:2
11.12.2016.

Nogometaši Rijeke pobijedili su Split 2:0 na gostovanju u utakmici 19. kola MAXtv Prve lige. Rijeka je tako zadržala šest bodova prednosti ispred Dinama i kolo prije zimske pauze potvrdila jesenski naslov.

Bila je to ujedno 25. uzastopna utakmica u kojoj Rijeka nije izgubila od splitskih klubova (Hajduk, Rijeka) izborivši vrijedne bodove protiv neugodnog suparnika.

Ključan trenutak utakmice dogodio se u 57. minuti. Nakon duge lopte Vešović je pobjegao obrani Splita. Vratar Duka je istrčao van kaznenog prostora i rukom obranio pokušaj Vešovića, te zaradio izravni crveni karton.

Rijeka je još jače pritisnula, a Split se branio čekajući priliku iz kontre. Utakmica se bližila kraju, a onda je stigla 77. minuta.

Ajayi je lijepo ubacio, Andrijašević je sjajno reagirao iz drugog plana i glavom matirao Kukića - 0:1.

Sedam minuta kasnije Rijeka je potvrdila pobjedu. Jednu lošu reakciju braniča Splita na centru, Ajayi je iskoristio, sjurio se prema golu, a Jurendić ga je srušio s leđa u kaznenom prostoru i zaradio crveni karton.

Andrijašević je preuzeo odgovornost i poentirao - 0:2.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo previše prilika, Split i Rijeka imali su jednu stopostotnu šansu.

Prva je priprijetila Rijeka u 15. minuti. Nakon jednog odbijanca Andrijašević je sjajno petom gurnuo loptu za Martića koji se sjurio sam prema golu, ali nije uspio poentirati.

Martić se u odličnoj prilici našao i u 38. minuti, ali Jurendić je iskoristio oklijevanje nogometaša Rijeke i izbio loptu.

Na drugoj strani Split je imao najveću priliku u prvom dijelu. Pešić se izborio za loptu i sjurio u kazneni prostor, te pronašao Roglića koji je ostao sam na nekoliko metara od gola u stopostotnoj prilici.

Nogometaš Splita uputio je prizeman udarac, a Prskalo fenomenalno obranio!

Split je u još nekoliko navrata stigao pred gol Rijeke, ali osim nekoliko ubačaja, pravu priliku domaćin nije stvorio.