Škola : 1. OL pioniri
Stariji pioniri kod Crikvenice otvaraju prvenstvo: ‘Cilj je napredovati’
01.09.2016.

Stariji pioniri (2003. godište) u nedjelju će gostovanjem kod Crikvenicu (11.30 sati) otvoriti novu sezonu Prve omladinske lige. Bit će to prilika za izabranike Fausta Budicina da na travnjaku pokažu rezultati proteklih priprema.

- Zadovoljan sam kako su protekle pripreme, dečki su još malo zaigrani, ali se trude. Odigrali smo nekoliko pripremnih utakmica koje su nas usmjerile na čemu bismo trebali poraditi, ali za sada sam zadovoljan, rekao je Fausto Buduicin, nekadašnji prvotimac Rijeke koji je igračku karijeru okončao u dresu Rijeke II prošle sezone, a sada je dobio priliku napredovati kao trener u Školi nogometa Rijeka.

- Inače, Rijeka igra s mlađom generacijom, odnosno 2003. godište dok drugi klubovi igraju s igračima 2002. godište. Koliko će značiti ta godina razlike i hoće li to biti uistinu prednost za druge klubove tek će se pokazati, ustvrdio je Budicin.

- Vidjeti će se razlika, naši protivnici će fizički biti veći tako da bismo mogli imati problema ako budu preskakali igru jer ce njihov igrač nadvisiti naše u skoku. Ali naši dečki su tehnički potkovaniji i na tome ćemo se bazirati. Cilj je što više napredovati u segmentu tehnike i onda ta fizička prednost neće doći do izražaja. U svakom slučaju, iz utakmice u utakmicu ćemo dati sve od sebe i nadati se najboljemu, zaključio je Fausto Budicin.