Škola : 1. HNL pioniri : 29. kolo
Stariji pioniri remijem protiv Istre 1961 zaključili sezonu
31.05.2016.

Stariji pioniri Rijeke remijem protiv Istre 1961 (0:0) u utakmici 29. kola okončali su sezonu u Prvoj HNL. Izabranici Dragana Meića nakon ogleda protiv Istre trenutno su na trećem mjestu, ali iza Rijeke je još nekoliko momčadi koje je mogu prestići budući da slijedi posljednje kolo HNL-a koje je Rijeka odradila unaprijed.

Prvo poluvrijeme proteklo je bez ijedne šanse, najbliže golu stigla je Istra 1961 kada je Mionić pucao s desetak  metara, a Vlahović obranio, dok je Mardešić pogodio gredu.

U 52. minuti Rijeka je imala priliku, ali Belančić je slabo reagirao nakon kornera. Belančić se našao u dobroj situaciji na 16 metara, ali vratar Istre odbio je loptu u korner.

U 62. minuti Floridan je okušao udarac s 20 metara, ali vratar Marković je obranio pokušaj. Rijeka je u posljednjim trenucima ostala s igračem manje nakon što je Najhart srušio nogometaša Istre 1961 u izglednoj situaciji za postizanje gola.

Šverko je izveo slobodan udarac, ali lopta je prošla uz vratnicu.

Rijeka – Istra 1961 0:0 (13)