Škola : Pripremna
Stariji pioniri Rijeke pobijedili Uljanik
20.08.2016.

Stariji pioniri Rijeke (2003. godište) pobijedili su Uljanik 2:0 u pripremnoj utakmici. U ogledu u kojem se ta godina dana razlike odrazila u fizičkoj premoći Uljanika, utakmica je bila borbena i želju za pobjedom koju su pokazali Riječani i koji su se više nego ravnopravno suprostavili protivniku.

Kako je utakmica odmicala Riječani su ubrzali igru, brže se rješavali lopte i utrčavali u prazan prostor te tako stvarali sve više problema obrani Uljanika.

Na pogodak se čekalo do 19. minute kada s ruba šesnaesterca u same rašlje gađa Karlo Valjan i donosi Rijeci prednost od 1:0.

Ubrzo nakon toga, nakon dubinske lopte Borna Kovačević izlazi jedan na jedan s golmanom koji izlazi kao pobjednik i rezultat ostaje nepromijenjen.

U nekoliko navrata Uljanik je zaprijetio iz prekida, ali svaki put nakon gužve u šesnaestercu, obrana Rijeke uspjela je otkloniti opasnost od svog gola.

U drugom poluvremenu u glavnoj ulozi bio je Adriano Milanović. Pucao je Luka Matić, njegov udarac odbio je branič Uljanika ali samo do Milanovića koji je neobranjivo pogodio za 2:0.

Bilo je još prilika i na jednoj i na drugoj strani, ali koncentriranost golmana i nepreciznost igrača omogućili su da rezultat ostane netaknut.

RIJEKA: Noa Zuliani, Dominik Simčić, Franjo Lazar, Adriano Milanović, Borna Kovačević, Karlo Valjan, Danilo Ban, Ivan Golemac, Antonio Frigan, Matija Frigan, Ivan Frigan, Mario Jurković, Benjamin Lapić, Maro Merdita, Andre Franković, Karlo Rukavina, Rocco Čulina, Patrik Malešević, Filip, Pavlović,  Duje Ušalj, Leo Burul, Teo Hajdaraj, Luka Matić, Karlo Dundović

Rijeka – Uljanik 2:0 (16)